Logo van Kamer van Koophandel
Logo van Kamer van Koophandel

Video creator Digitaal Ondernemersplein

Blaak 40, 3011 TA Rotterdam, Nederland

Sluit over 9 dagen

Begindatum:

15 feb 2026

Einddatum:

15 aug 2026

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

15 jan 2026
Opdracht tarief 78Opdracht uren 32

Omschrijving

Opdracht omschrijving

Film en monteer jij moeiteloos professionele video's voor social media? Dan hebben wij een leuke baan voor je! Bij Digitaal Ondernemersplein hebben wij namelijk pagina’s vol waardevolle content voor ondernemers en vertalen die ook door naar onze kanalen, voornamelijk de social media. Als video creator gebruik je deze content om ondernemers via video op pakkende wijze te informeren over alles wat zij vanuit de overheid moeten weten en regelen voor hun bedrijf.

Digitaal Ondernemersplein (DOP) is een uniek samenwerkingsverband van verschillende overheidsorganisaties zoals de Belastingdienst, KVK en RVO. Met elkaar maken wij content voor startende en gevestigde Nederlandse ondernemers in Nederland, als ook voor ondernemers in het buitenland die zakendoen met Nederland. De content maken we voor twee websites met in totaal ruim 10 miljoen bezoeken per jaar. Daarnaast zijn wij met Ondernemersplein en Business.gov actief op de social media kanalen Youtube, LinkedIn, Instagram en X.

Kandidaat omschrijving

Je bent creatief en weet content te vertalen in effectieve beeldcommunicatie. Je bent goed met de camera, belichting, locatie scouting en instrueren van presentatoren. Je hebt een scherp oog voor detail en weet aan welke kwaliteitseisen jouw video's moeten voldoen. Je houdt het tempo erin,  je bent je bewust van deadlines, je werkt zelfstandig en communiceert helder met collega's omtrent richting en resultaat. Daarnaast ken jij de weg binnen het editen van video’s, toevoegen van graphics en maken van pakkende teasers en thumbnails. Je weet welk beeld werkt voor welke doelgroep, welk platform en welke socials. Jouw focus ligt voornamelijk op creatie, waarbij je gevoed wordt door  social media specialisten, de beeldredacteur en de coordinator interactieve beeldcommunicatie.

Je hebt een sterke motivatie en aantoonbare passie voor video. We zien dan ook graag een portfolio bij jouw sollicitatie waarin we kunnen zien dat videoproductie jouw specialisme is.

Als Video Creator werk je nauw samen met de Beeldredacteur, Coördinator Interactieve Beeldcommunicatie en Social Media Specialisten. Je bent sparringpartner en neemt de ideeën mee naar de tekentafel voor verdere uitwerking. Je hebt affiniteit met ondernemers en zorgt ervoor dat de uitingen bij Digitaal Ondernemersplein passen.

En verder vragen we nog:

  • Een afgeronde grafische/media hbo- opleiding;

  • Minimaal 5 jaar werkervaring in een soortgelijke functie;

  • Scherp inzicht in de laatste video-ontwikkelingen;

  • Je hebt ervaring met Agile werken;

  • Goede beheersing van het Adobe-pakket (Indesign, Photoshop, Illustrator, After Effects, Première Pro), Canva. Figma is een pré;

  • Je hebt goede communicatieve en sociale vaardigheden.

Eisen

  • De aangeboden kandidaat heeft een afgeronde opleiding HBO Media en Grafisch ontwerp;

  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar recente ervaring in een soortgelijke rol/functie;

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar uitstekende beheersing van het Adobe pakket. (indesign, Photoshop, Illustrator, After Effecys, Premiere Rol) en Canva;

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar minimaal 5 jaar relevante werkervaring met High Volume websites en social media platformen;

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar minimaal 5 jaar relevante werkervaring met zelf produceren en monteren van Videos;

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar minimaal 5 jaar relevante werkervaring met zelf produceren van Graphics en Videos.

Wensen en competenties

Wensen

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar ervaring met en kennis van communiceren van overheidsdienstverlening.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar ervaring met werken voor ondernemers
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar ervaring met werken volgens de Agile werkwijze en scrum methodiek.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbaar ervaring met werken in confluence en Jira
  • De aangeboden kandidaat beheerst Figma.
  • De aangeboden kandidaat is of in loondienst bij de leverancier of een ZZPer
  • Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.

Competenties

  • Communiceren: Verwoordt gedachten helder en vlot, brengt mondeling en schriftelijk een boodschap begrijpelijk over aan anderen en weet hierbij hun aandacht vast te houden
  • Creativiteit: Bekijkt situaties vanuit verschillende invalshoeken. Kan vaststaande interpretatiekaders loslaten, komt tot alternatieve, oorspronkelijke en vernieuwende ideeën.
  • Kwaliteitsgericht: Hanteert hoge kwaliteitsnormen bij de uitvoering van het werk, bewaakt en verbetert deze waar mogelijk.
  • Deskundigheid: Het ontwikkelen van eigen kennis over het vakgebied en deze kennis effectief benutten voor de eigen functie of organisatie.
  • Overzicht: Overziet de delen en het geheel van ontwikkelingen, vraagstukken, gegevens, opdrachten en projecten en begrijpt hoe deze elementen met elkaar samenhangen. Kan dit inzicht op effectieve manier vertalen naar handelen

Organisatie en team

Bij Digitaal Ondernemersplein hebben wij namelijk pagina’s vol waardevolle content voor ondernemers en vertalen die ook door naar onze kanalen, voornamelijk de social media. Digitaal Ondernemersplein (DOP) is een uniek samenwerkingsverband van verschillende overheidsorganisaties zoals de Belastingdienst, KVK en RVO. Met elkaar maken wij content voor startende en gevestigde Nederlandse ondernemers in Nederland, als ook voor ondernemers in het buitenland die zakendoen met Nederland. De content maken we voor twee websites met in totaal ruim 10 miljoen bezoeken per jaar. Daarnaast zijn wij met Ondernemersplein en Business.gov actief op de social media kanalen Youtube, LinkedIn, Instagram en X.

Als Video Creator werk je nauw samen met de Beeldredacteur, Coördinator Interactieve Beeldcommunicatie en Social Media Specialisten. Je bent sparringpartner en neemt de ideeën mee naar de tekentafel voor verdere uitwerking. Je hebt affiniteit met ondernemers en zorgt ervoor dat de uitingen bij Digitaal Ondernemersplein passen.

Gespreksinformatie

Planning

Gesprekken: tussen 28-01-2026 en 30-01-2026

Interview

Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.

Het interview heeft een tweeledig doel:

  1. Allereerst toetsen we de kennis en ervaring van de kandidaat. Basis hierin vormt het eerder ingediende CV in relatie tot de uitvraag. Een negatieve afwijking leidt tot bijstelling van de eerdere beoordeling die heeft geleidt tot de uitnodiging voor het interview en kan leiden tot uitsluiting van de verdere procedure.

  2. Vervolgens gaan we met de kandidaat in gesprek om te toetsen hoe de benodigde competenties terugkomen in de manier hoe hij/zij binnen de opdracht het werk zal gaan doen en wat hij/zij aan vaardigheden meebrengt om dit juist te doen.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Niets over bekend.

Hybride: Geen verdere informatie

Aantal professionals of FTE: 1 persoon

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr