Logo van Kadaster
Logo van Kadaster

Versterken Implementatie vermogen

Hofstraat 110, 7311 KZ Apeldoorn, Nederland

Sluit over 43 dagen

Begindatum:

26 jan 2026

Einddatum:

31 jan 2027

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

24 dec 2025
Opdracht tarief 165Opdracht uren 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdracht

De opdracht van de Senior Adviseur Implementatie Management maakt onderdeel uit van het traject waarin het Kadaster werkt aan de verdere professionalisering van het Portfolio & Productmanagement (P&P). Binnen dit traject is reeds een inhoudelijke basis gelegd, waaronder analyses, een gewenste doelsituatie en een kwartaalgewijze verbeteraanpak. De focus voor de komende periode ligt op het effectief realiseren en borgen van deze verbeteringen in de praktijk. Daarbij staat niet primair de inhoud van het portfolioproces centraal, maar de wijze waarop besluitvorming, samenwerking en uitvoering daadwerkelijk tot stand komen. De opdracht richt zich op het versterken van de implementatiekracht rondom het portfolioproces in een bestuurlijk en organisatiebreed veranderende context. Daarbij is aandacht voor de samenhang tussen bestuurlijke besluitvorming, organisatie-inrichting en realisatie in de praktijk. Doel is dat verbeteringen niet afhankelijk zijn van individuele personen, maar duurzaam worden gedragen binnen de organisatie.

De Senior Adviseur Implementatie Management stemt werkzaamheden af met de Senior Adviseur Portfolio Management, die verantwoordelijk is voor de inhoudelijke doorontwikkeling van het portfolio-concept. De samenwerking is functioneel van aard en gericht op afstemming tussen inhoudelijke en implementatie-aspecten van het traject. De scope van de werkzaamheden is Kadaster-breed, met het zwaartepunt bij de directie DGV, Portfolio & Productmanagement (P&P).

Rol en positionering
De Senior Adviseur Implementatie Management is verantwoordelijk voor het opzetten en begeleiden van het implementatietraject dat samenhangt met de doorontwikkeling van het portfoliomanagement.

De adviseur:

  • opereert zelfstandig en projectmatig;

  • maakt geen onderdeel uit van de lijnorganisatie;

  • heeft geen hiërarchische, budgettaire of besluitvormende verantwoordelijkheid;

  • werkt adviserend en faciliterend binnen de geldende governance- en besluitvormingsstructuren;

  • bepaalt, in afstemming met de opdrachtgever, de werkwijze, planning en inzet van middelen.

De opdracht vraagt om een adviseur die aantoonbaar ervaring heeft met het opereren in bestuurlijk complexe omgevingen, waarin meerdere belangen, governance-lagen en uitvoeringspraktijken samenkomen.

Verantwoordelijkheden
De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn:

  • Het begeleiden van het implementatietraject rondom het vernieuwde portfolioproces.

  • Het ondersteunen van betrokken rollen bij het effectief invullen van hun verantwoordelijkheden binnen het portfoliomanagement.

  • Het faciliteren van reflectie en dialoog over samenwerking, rolduidelijkheid en besluitvorming.

  • Het ondersteunen van leer- en ontwikkelprocessen binnen het Portfolio & Productmanagement.

  • Het signaleren en bespreekbaar maken van factoren die de implementatiekracht beïnvloeden.

  • Het afstemmen met relevante stakeholders waar dit nodig is voor de voortgang van de opdracht.

  • Het periodiek rapporteren over voortgang en aandachtspunten van de overeengekomen deliverables aan de opdrachtgever.

Resultaten

De op te leveren resultaten zijn:

  1. Versterkt eigenaarschap voor het portfolioproces binnen Portfolio & Productmanagement;

  2. Verbeterde samenwerking rondom portfolio-besluitvorming en realisatie;

  3. Vergroting van de implementatiekracht, zichtbaar in:

    • verkorting van doorlooptijden van portfolio-initiatieven;

    • betere aansluiting tussen portfolio-keuzes en uitvoering;

    • meer waarde-gericht werken binnen het portfolioproces.

  4. Duidelijkheid over vervolgstappen voor verdere borging en professionalisering.

De beoordeling van de resultaten vindt plaats op basis van voortgang, waargenomen effect in samenwerking en gerealiseerde verbeteringen in het portfolioproces, zoals besproken met de opdrachtgever.

Belangrijkste technieken, methoden en tools

  • Implementatiemanagement

  • Lean

  • (SAFe) Agile, contextueel toegepast en in samenhang met bestaande governance

  • MSP / Prince2 (als referentiekader)

Eisen

  • Uurtarief: Een minimum uurtarief van € 150,00 exclusief btw en een maximum uurtarief van € 165,00 exclusief btw, inclusief woon-werkverkeer en fee en overige kosten;

  • CV: Het CV dient in het Nederlands te zijn opgesteld en mag niet langer zijn dan maximaal 8 pagina’s A4. De motivaties op de eisen en de antwoorden op de gunningscriteria dienen binnen het opgegeven aantal pagina’s te worden opgenomen;

  • Opleidingsniveau: Afgeronde hbo-opleiding (bachelor) of hoger;

  • Ervaring met implementatie- en verandertrajecten: Minimaal 10 jaar aantoonbare ervaring met het begeleiden of aansturen van complexe implementatie- en verandertrajecten binnen maatschappelijk georiënteerde organisaties;

  • Complexe veranderopgaven: Ervaring met complexe veranderopgaven waarin bestuurlijke besluitvorming, organisatie-inrichting en realisatie in samenhang plaatsvinden (bijvoorbeeld binnen portfolio-, programma- of transformatiecontexten);

  • Agile-ervaring: Aantoonbare ervaring van minimaal vijf jaar met werken binnen Agile of SAFe-achtige omgevingen, bij voorkeur in complexe organisaties waar portfolio-, besluitvormings- en realisatieprocessen samenkomen;

  • Taalvaardigheid: Beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift;

  • Zelfstandige uitvoering: Aantoonbare ervaring met het zelfstandig uitvoeren van adviserende opdrachten, zonder hiërarchische positionering binnen de organisatie.

Wensen en competenties

Wensen

  • Schrijf een plan van aanpak (max 2 A4) waarin u beschrijft hoe u de implementatiekracht rondom een door ontwikkelend portfolioproces versterkt, met aandacht voor eigenaarschap, samenwerking en borging (max 50 pt);

  • Beschrijf twee vergelijkbare opdrachten waarin u een sleutelrol vervulde bij organisatiebrede of ketenbrede implementatie- of verandertrajecten binnen publieke of semi-publieke organisaties, waarbij meerdere bestuurlijke en uitvoerende niveaus betrokken zijn (max 20 pt);

  • Geef aan waarom u deze opdracht ambieert en hoe uw werkwijze bijdraagt aan duurzame realisatie van veranderingen (max 30 pt).

Competenties

  • Resultaatgericht.

  • Helicopterview.

  • Adviesvaardigheid.

  • Overtuigingskracht.

  • Communicatief zowel schriftelijk als mondeling sterk.

  • Persoonlijke ontwikkeling gericht

  • Mensgericht.

  • Proactief en initiatiefrijk.

Organisatie en team

Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Gespreksinformatie

Beoordeling

Stap 1: Beoordeling cv’s op minimumeisen
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s op de minimumeisen in het bovengenoemde profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.

Stap 2: Selectie van cv’s die aan de organisatie worden voorgelegd
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend.

Stap 3: Beoordeling door opdrachtgever
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten in onderlinge vergelijking op de gunningscriteria.

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Verificatiegesprek
In het verificatiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel. Het verificatiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie.

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de opdrachtgever het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Datum verificatiegesprekken

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op woensdag 14 januari 2026. Deze datum staat vast en hier wordt niet van afgeweken.
De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 12 januari 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Optie tot verlenging: 1x 6 maanden

Hybride: Geen verdere informatie

Aantal professionals of FTE: 1 professional

Overige informatie

  • Conceptovereenkomsten

    • Voor deze opdracht gaat het Kadaster een tweepartijen-overeenkomst aan met de opdrachtnemer in lijn met de overeenkomst zoals vermeld onder de inkoopvoorwaarden, te weten:

      • 1a Modelovereenkomst ZZP

      • 1b Opdrachtovereenkomst indirecte ZZP

      • 1c Opdrachtovereenkomst

    • Voor deze opdracht gaat administratieve partner een tweepartijen-overeenkomst aan met de opdrachtnemer in lijn met de overeenkomst zoals vermeld onder de inkoopvoorwaarden.

  • Contractpartijen
    Het Kadaster gaat uitsluitend met de inschrijvende partij de overeenkomst aan.

  • Voorwaarden
    Op deze offerteaanvraag zijn uitsluitend de inkoopvoorwaarden (ARVODI 2025) en de concept overeenkomst van het Kadaster van toepassing. Eventuele andere voorwaarden worden van de hand gewezen.

    Per leverancier mag één offerte worden ingediend op deze aanvraag.

  • Geheimhoudingsverklaring
    Het Kadaster verplicht geselecteerde Inschrijver haar in te zetten kandidaat een geheimhoudingsverklaring (zie bijlage 2c) te laten tekenen. De geheimhoudingsverklaring dient bij het Kadaster ondertekend in het bezit te zijn bij aanvang van de werkzaamheden.

  • VOG
    De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

  • Acquisitie
    Acquisitie naar aanleiding van deze opdracht is niet gewenst.

Administratieve partner als bemiddelaar

Voor deze opdracht treedt administratieve partner op als bemiddelaar. Ook maakt het Kadaster gebruik van de dienstverlening van administratieve partner voor de urenregistratie van de werkzaamheden. Dat betekent dat de opdrachtnemer een rechtstreekse opdrachtovereenkomst aangaat met het Kadaster wat betreft de uitvoering van de werkzaamheden. En daarnaast gaat de opdrachtnemer een aparte overeenkomst met administratieve partner aan waarin de vergoeding voor de geleverde bemiddeling en het verplichte gebruik van het urenregistratie-systeem van administratieve partner worden vastgelegd.

Het Kadaster zal voor deze opdracht een twee- óf driepartijen overeenkomst aangaan met de opdrachtnemer.

Administratieve partner zal voor deze opdracht een tweepartijen-overeenkomst aangaan met de opdrachtnemer, te weten: Bemiddelingsovereenkomst administratieve partner.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr