Begindatum:
1 sept 2025Einddatum:
31 aug 2026Uren per week:
36Publicatiedatum:
6 jun 2025Opdracht omschrijving
Wij zoeken een planner voor ons team Planning en Capaciteitsmanagement binnen één van de eenheden. Een team bestaat uit (senior) planners, capaciteitsmanagementadviseurs en een teamchef. Samen verzorgen we de roosters van zo’n zevenduizend politiecollega’s en ondersteunen we teams bij capaciteitsvraagstukken.
Jij stelt de roosters van de teams en ondersteunende diensten op jouw locatie samen. Een mooie uitdaging, want je hebt te maken met strakke deadlines. Elke vier weken moeten de roosters compleet zijn. Ook heb je rekening te houden met onregelmatigheidsdiensten én met het feit dat de politie een 24/7-organisatie is. Je schakelt continu met de verschillende teams en afdelingen. Zij geven je informatie over de activiteiten voor de komende periode en jij vertaalt deze naar de planning. Daarbij houd je rekening met onvoorziene zaken zoals verzuim. En met landelijke wetgeving en interne afspraken die van invloed zijn op de planning.
Is het rooster voor de komende weken compleet? Dan zit jouw werk er nog niet op. In de tussentijd speelt er veel en dat maakt je werk erg interessant. Je zorgt bijvoorbeeld voor de inzet van de Mobiele Eenheid bij een demonstratie. Of je houdt in de planning tijd vrij voor teamleden die zo een training voor een nieuw stroomstootwapen kunnen volgen. En er kunnen zich altijd incidenten op straat voordoen waar we met spoed extra politie moeten inzetten. Als planner houd je altijd het hoofd koel en regel je de planning perfect, ook als er onverwachte knelpunten zijn.
Wat je functie extra uitdagend maakt, is je rol bij het goed op elkaar laten aansluiten van de werkvraag en de capaciteit, ook in de toekomst. Daarvoor stel je ramingen op en adviseer, informeer en ondersteun je onder meer collega’s die verantwoordelijk zijn voor het capaciteitsmanagement. Daarmee draag je bij aan de verdere verbetering van het hele plannings- en beheerproces. Vanzelfsprekend werk je in je verantwoordelijke baan nauw samen met andere (senior) planners binnen de eenheid en waar nodig ook landelijk.
Doelstelling
Het doel is dat je als planner zelfstandig roosters van teams en afdelingen binnen de eenheid plant.
Verantwoordelijkheden
Als planner verzorg je zelfstandig de roosters van de teams en afdelingen van de Eenheid Midden-Nederland;
Je houdt rekening met landelijke wetgeving, interne afspraken en resultaatafspraken op team-, districts- en eenheidsniveau. Tevens speel je met jouw planning in op onvoorziene omstandigheden;
Je voorziet de cm-adviseur en aangewezen medewerkers van relevante informatie voor hun (advies)werk;
Je adviseert planverantwoordelijken van de districten/diensten/teams over het rooster en je bouwt en stemt de fase van het conceptrooster tot en met het dagrooster op teamniveau met hen af;
Ook heb je te maken met de inzet van medewerkers bij evenementen en incidenten, waarbij veelvuldig sprake is van ad hoc- en spoedwerkzaamheden.
Contacten
Interne contacten.
Opleiding
Eisen:
De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op MBO-niveau 3, havo of vwo.
Wensen:
De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op MBO-niveau 4.
De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma of certificaat op het gebied van personeelsplanning.
Professionele kennis en werkervaring
Eisen:
De kandidaat heeft minimaal twee jaar aantoonbare werkervaring als planner.
De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met het zelfstandig roosteren van teams.
De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met een roostersysteem.
Wensen:
De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement.
De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW).
De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning.
De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams.
Competenties
Probleemanalyse
Mondelinge presentatie
Stressbestendig
Samenwerken
Accuratesse
Klantgerichtheid
Kwaliteitsgerichtheid
Onderhandelingsvaardigheden
Optreden
Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid
Inzet
De Externe is inzetbaar vanaf 01-09-2025 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 31-08-2026 voor 36 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
Uurtarief
Maximaal: € 53,- Inclusief alle kosten, exclusief BTW.
Eisen
Eis 1. Onder een cv verstaan wij een overzicht van de werkervaring van de Externe. Dit in het Nederlands gesteld in PDF-formaat, van maximaal 7 pagina's A4. U dient gebruik te maken van het bijgevoegde template. Maakt u geen gebruik van bijgevoegd template zal uw bieding terzijde worden gelegd.
Eis 2. De door Inschrijver aangeboden kandidaat is gedurende de uitvoering van de gehele Opdracht in loondienst bij Opdrachtnemer / Onderaannemer en geen ZZP’er / ondernemer. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. Tevens zijn uitgesloten ondernemers in dienst van een eigen BV. Deze eis blijft van toepassing gedurende de gehele uitvoering van de opdracht. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet kan voldoen aan deze eis, zal dit leiden tot uitsluiting van de Inschrijver.
Eis 3. De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op MBO-niveau 3, havo of vwo. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
Eis 4. De kandidaat heeft minimaal twee jaar aantoonbare werkervaring als planner. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
Eis 5. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met het zelfstandig roosteren van teams. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
Eis 6. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met een roostersysteem. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
Eis 7. Vereiste competenties/vaardigheden: Probleemanalyse: Signaleert problemen, zoekt en herkent belangrijke informatie, rafelt vraagstukken uiteen en legt verbanden tussen gegevens. Mondelinge presentatie: Presenteert feiten, meningen en ideeën op een heldere wijze. Maakt hierbij gebruik van relevante communicatiemiddelen. Stressbestendig: Blijft effectief presteren onder hoge werk- en tijdsdruk, bij tegenspel en druk door anderen en in onzekere omstandigheden. Samenwerken: Heeft oog voor het groepsbelang en draagt actief bij aan het gemeenschappelijke resultaat. Accuratesse: Werkt nauwkeurig en zorgvuldig, heeft oog voor detail en maakt weinig fouten. Klantgerichtheid: Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in. Kwaliteitsgerichtheid: Stelt hoge eisen aan de kwaliteit van het eigen werk. Is voortdurend op zoek naar mogelijkheden om de kwaliteit te verbeteren. Onderhandelingsvaardigheid: Streeft in onderhandelingssituaties het eigen organisatiebelang na en speelt behendig en gericht in op anderen. Optreden: Een krachtige, professionele, representatieve indruk maken op anderen. Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijk Nederlandse taal mondeling en schriftelijk duidelijk. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.
Wensen
Wens 1. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement. 3/5= De kandidaat heeft tot 2 jaar aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement. 5/5= De kandidaat heeft 2 jaar of langer aantoonbare werkervaring met capaciteitsmanagement.
20 %
Wens 2. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW). Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW). 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met relevante wet- en regelgeving (zoals de ATW).
15 %
Wens 3. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning. 3/5= De kandidaat heeft tot 3 jaar aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning. 5/5= De kandidaat heeft 3 jaar of langer aantoonbare werkervaring bij een organisatie met een 24/7 planning.
20 %
Wens 4. De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft tot 2 jaar aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams. 3/5= De kandidaat heeft 2 tot 5 jaar aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams. 5/5= De kandidaat heeft 5 jaar of langer aantoonbare werkervaring als planner en het zelfstandig roosteren van teams.
15 %
Wens 5. De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op MBO-niveau 4. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op MBO-niveau 4. 5/5= De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op MBO-niveau 4.
15 %
Wens 6. De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma of certificaat op het gebied van personeelsplanning. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma of certificaat op het gebied van personeelsplanning. 5/5= De kandidaat heeft minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma of certificaat op het gebied van personeelsplanning.
15 %
Aanvullende informatie
Voor deze opdracht is een BO screening van toepassing. Een positief besluit is een vereiste voor het uitvoeren van deze opdracht.
De geheimhoudingsverklaring dient de kandidaat binnen de termijn van 7 kalenderdagen na het ontvangen van de definitieve gunning te overhandigen aan de Inhuurdesk. De geheimhoudingsverklaring kunt u hieronder raadplegen.
Let op: Vanaf 1 november wijzigt het diensteverleningsmodel van het DAS naar de Intermediaire Dienstverleners, het is mogelijk dat deze overeenkomst wordt gemigreerd. Meer informatie volgt.
Een voorwaarde voor definitieve gunning is dat de Externe het positieve screeningsadvies of de Verklaring van Geen Bezwaar overlegt na afronding van screening. De screening neemt maximaal 8 weken tijd in beslag. U dient hier rekening mee te houden.
In artikel 10 van de Voorwaarden Offerteprocedure zijn de voorwaarden van de screening van de Externe van de Leverancier die in aanmerking komt voor de gunning van de Inleenopdracht opgenomen. Het screeningsproces kan leiden tot opschuiven van de startdatum van de opdracht. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
In geval van een eventueel bezwaar tegen een negatief screeningsresultaat dan wel de weigering van een VOG zal dit de voortgang van de offerteprocedure niet opschorten. De Politie wacht de beslissing op bezwaar niet af. Een negatief screeningsresultaat of een weigering van een VOG zal leiden tot het intrekken van het voornemen tot gunning aan de Leverancier die dit betreft.
LFNP functie: Gespecialiseerd Medewerker A, schaal 7
Bij deze aanvraag gaat het om een werkrelatie op basis van een resultaatgerichte opdrachtdefinitie. De uitvoering vindt plaats vanuit van de vakinhoudelijke professionaliteit, zelfstandigheid, kennis en vaardigheden (expertise) van de kandidaat. Er is geen sprake van inzet op basis een arbeidsverhouding en dient ook niet als zodanig te worden aangemerkt. De opdracht start op het moment dat de kandidaat start en de opdracht stopt op het moment dat het resultaat door de politie goedgekeurd is (decharge). Tussentijds evaluatie zal periodiek en in afstemming plaatsvinden.
Let op!:
Kijkende naar de inhoud van deze aanvraag en de Wet DBA, leent deze aanvraag zich er niet voor om door een ZZP'er uitgevoerd te worden.