Deze opdracht is recent binnengekomen en wordt zo snel mogelijk bijgewerkt. Neem alvast contact op met onze adviseur voor meer informatie over de opdracht.
Logo van Gemeente Zoetermeer
Logo van Gemeente Zoetermeer

Inburgeringsconsulent

Stadhuisplein 1, 2711 EC Zoetermeer, Nederland

Sluit over 10 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

13 dec 2025
Opdracht tarief 65Opdracht uren 36
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdracht

De afdeling Inkomen en zekerheid van het sociaal domein is op zoek naar een regisseur inburgering. Deze regisseur inburgering zal met de nieuwe inburgeraar het volledige traject gaan doorlopen van leerbaarheidstoets tot inburgeringsdiploma. Zo is het belangrijk dat je op de hoogte bent van de nieuwe wet inburgering en je bekend bent met de werkzaamheden zoals o.a. het afnemen van een leerbaarheidstoets, brede intake, aanbieden van een Persoonlijk Inburgeringsplan.

Eisen

  • Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi);
  • De aangeboden kandidaat heeft in de afgelopen 6 maanden niet 3 overeenkomsten met een totale duur van 24 maanden gehad bij de opdrachtgever. (Dit criterium is niet van toepassing op kandidaten die een vast dienstverband hebben bij de uitlenende partij.);
  • Het team inburgering werkt merendeels op kantoor. De uren dienen dus zeker 75 procent op kantoor te worden gemaakt. Thuiswerken is een optie voor 1 dag per week, de rest van de dagen werk je dus op kantoor.
  • Een maximum uurtarief van €65,- exclusief btw en inclusief fee van de administratieve partner en reiskosten woon-werk verkeer, werk-werkverkeer én parkeerkosten;
  • Aantoonbare 2 jaar aantoonbare werkervaring als consulent inburgering.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 3 aantoonbare werkervaring als consulent inburgering (20 punten);
  • Minimaal 1 aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar als consulent inburgering binnen een 100.000+ gemeente (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met de nieuwe wet Inburgering als Consulent binnen een gemeentelijke organisatie, duidelijk terugkomend in het cv (15 punten);
  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met het houden van een Brede intake en PIP en het afnemen van de Leerbaarheidtoets (20 punten);
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met Suite4all, Compass en het duo portaal, Benoem waar dit is opgedaan (15 punten);
  • Minimaal een afgeronde hbo-bachelor opleiding (10 punten).

Competenties

  • Uitstekende communicatieve vaardigheden;
  • Proactief;
  • Coachende vaardigheden;
  • Zelfsturend vermogen;
  • Samenwerken;
  • Flexibiliteit.

Organisatie en team

Organisatie

Iedereen die bij de gemeente werkt, bouwt direct of indirect en uit volle overtuiging mee aan Zoetermeer. Door heldere keuzes te maken, verbindingen te leggen en uit te gaan van ieders eigen kracht zien we de stad mooier en beter worden. We zijn trots op het resultaat van vandaag en bouwen aan de resultaten van morgen.

Samen, open, flexibel en lerend creëren we oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken. Groot en klein, voor de stad en de mensen, voor nu en de toekomst We zien mogelijkheden, benutten kansen en maken ruimte voor ideeën en initiatief. Met hart voor de stad samen bouwen aan het Zoetermeer van vandaag én morgen. Dat is de misse waar wij voor gaan!

Afdeling

Op 1 januari 2022 is de nieuwe Wet inburgering van kracht. Hierbij is de regie op de inburgering bij de gemeente komen te liggen. In Zoetermeer ondersteunen de regisseurs van het gemeentelijk team Inburgering de nieuwkomers gedurende het inburgeringstraject. Het huidige team bestaat uit vier consulenten Inburgering, een administratieve kracht en een projectleider. Voor team Inburgering zijn we op zoek naar een collega Regisseur Inburgering. Ga jij deze uitdaging met ons aan?

Gespreksinformatie

Beoordeling

Stap 1: Beoordeling CV's op minimumeisen
De administratieve partner beoordeelt de CV’s op de minimumeisen in het bovengenoemd profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.

Stap 2: Selectie tien (10) CV's die aan de opdrachtgever worden voorgelegd
De administratieve partner beoordeelt de CV’s van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde “gunningscriteria te beoordelen door de administratieve partner”.

De tien (10) kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CV’s van de tien geselecteerde kandidaten in onderlinge vergelijking op de volgende criteria:
  1. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  2. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten (minimaal 2) worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning

De gesprekken bij de gemeente zijn gepland op woendagochtend 24 december 2025 De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen dinsdagmiddag 23 december 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals:

Optie tot verlenging: 2x 8 maanden

Hybride: Het team inburgering werkt merendeels op kantoor. De uren dienen dus zeker 75 procent op kantoor te worden gemaakt. Thuiswerken is een optie voor 1 dag per week, de rest van de dagen werk je dus op kantoor.

Aantal professionals of FTE: 1.

Overig algemeen:

  • Een Verklaring omtrent het Gedrag (VOG) is een vereiste.
  • Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 25% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.
  • Indien de opdrachtnemer een uitzend-/uitleenbedrijf betreft die niet is opgenomen in het register van de Stichting Normering Arbeid (SNA) zal opdrachtgever 55% van de factuur (inclusief omzetbelasting) storten op de G-rekening van de opdrachtnemer.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur