Logo van Gemeente Woerden
Logo van Gemeente Woerden

(Senior) beleidsmedewerker Mobiliteit en Parkeren

Blekerijlaan 14, 3447 GR Woerden, Nederland

Sluit over 4 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

30 - 36

Publicatiedatum:

18 jul 2026
Opdracht tarief 120Opdracht uren 30 - 36

Omschrijving

Als beleidsadviseur Mobiliteit en Parkeren kun je worden ingezet voor diverse taken.

Werkzaamheden
  • Zowel de gemeente Woerden als Oudewater heeft een laadvisie voor personenauto's. Volgende stap in het realiseren van onze duurzaamheidsambities is het opstellen van een visie voor alle overige vormen van vervoer, zoals fietsen en logistiek. Jij hebt hierin een trekkende rol;
  • Het opstellen, implementeren, verbeteren en het uitdragen van het parkeerbeleid in de gemeente Woerden (beleidsmatig). Hierbij hoort onder meer het verder brengen van een afgerond participatietraject over het invoeren van een vorm van gereguleerd parkeren, met oog voor de wensen van het nieuwe college en het onderhouden van het contact met Coöperatie Parkeerservice;
  • Adviseren over en mede vorm geven aan het coalitieakkoord, met name op het gebied van mobiliteit en parkeren;
  • Eerste aanspreekpunt voor de aanpak op het gebied van verkeersveiligheid. Ook zorg je voor actualisatie van verkeersveiligheidsthema's, uitvoeringsprogramma's verkeersveiligheid en vertegenwoordig je Woerden en Oudewater in regionale verkeersveiligheidsoverleggen;
  • Jij adviseert je collega's en bestuur op het gebied van mobiliteit en parkeren;
  • Af en toe spring je bij om te adviseren over ontheffingen/vergunningen en pakt enkele meldingen over onderwerpen op over jou expertise;
  • Advisering binnen ruimtelijke projecten en/of ruimtelijke procedures.

Eisen

  • 'Bring your own device' is van toepassing. Bij de uitvoering van de opdracht worden geen IT-middelen ter beschikking gesteld. Onder IT-middelen wordt verstaan: laptop, telefoon en toebehoren;
  • Uiterlijk beschikbaar per augustus 2026 voor minimaal 20 uur per week;
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsmedewerker op het gebied van parkeren en/ of mobiliteit;
  • Aantoonbare werkervaring als beleidsmedewerker binnen een (lokale) overheidsorganisatie;
  • Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met het opstellen, implementeren, verbeteren van beleidsstukken;

Wensen en competenties

Wensen
  • Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelor niveau in de richting verkeer(skunde), mobiliteit of ruimtelijke ordening (10 punten);
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsmedewerker op het gebied van parkeren (25 punten);
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsmedewerker op het gebied van mobiliteit (25 punten);
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als beleidsmedewerker op het gebied van parkeren en/ of mobiliteit binnen een (lokale) overheidsorganisatie (15 punten);
  • Aantoonbare werkervaring met de aanpak op het gebied van verkeersveiligheid en het actualiseren van verkeersveiligheidsthema'sen uitvoeringsprogramma's verkeersveiligheid (15 punten)
  • Beschikbaar per uiterlijk 3 augustus 2026 of eerder, benoem de startdatum duidelijk in het cv (5 punten);
  • Uurtarief maximaal €120,- exclusief BTW / inclusief reiskosten woon-werk, werk-werk en parkeerkosten (5 punten).

Competenties
  • Analytische denker - Je neemt snel kennis op, weet informatie te filteren en je neemt initiatief tot pragmatische oplossingen. Daarnaast weet je te schakelen tussen operationeel en strategisch niveau.
  • Verbinder - Je kunt je ideeën goed onder woorden brengen en weet anderen hier ook voor te enthousiasmeren; zo weet jij ambities te realiseren.
  • Empathisch - Verandering kost tijd en is soms ook gewoon niet leuk, gelukkig weet jij hiermee om te gaan, door te luisteren en mee te denken.
  • Resultaatgericht – Parkeerbeleid vraagt om lange adem en overtuigingskracht. Jij weet doelen te stellen en werkt vastberaden aan realisatie, ook als verandering weerstand oproept.

Organisatie en team

Organisatie
Werken voor de gemeenten Woerden en Oudewater betekent werken aan ambities in een dynamische organisatie met grote maatschappelijke verantwoordelijkheid. Ruim 500 talentvolle professionals werken voor twee gemeentebesturen die samen 60.000 inwoners vertegenwoordigen.
Je bent werkzaam in een politiek bestuurlijke omgeving en centraal in het Groene Hart. De organisatie kent een informele werksfeer en heeft oog voor medewerkers met talent. We stimuleren ontwikkeling en brede inzetbaarheid. We bieden flexibiliteit in werkzaamheden en interessante interne projecten aan.

Team
Meteen vanaf dag één maak je deel uit van het team Strategie en Beleid Fysieke Leefomgeving 1, cluster 'Mobiliteit'. Samen met 8 mobiliteitscollega's werk je aan leefbaarheid, bereikbaarheid en veiligheid in 2 gemeenten. Ons team is een mix van jonge mensen en collega's met jarenlange ervaring, zodat je veel van elkaar leert en samen tot de beste oplossing komt. We werken hard en hebben hart voor het werk wat we doen. En zie je de oplossing niet? Er is altijd iemand die je op weg helpt met een verfrissend inzicht.
Je werkt vanuit ons prachtige gemeentehuis in Woerden, de plek waar jij je collega's ontmoet. Maar ook werken op het stadskantoor in Oudewater, het stadserf, projectlocatie of vanuit huis is mogelijk.

Gespreksinformatie

De gesprekken bij de opdrachtgever worden gepland in overleg. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen zo snel als mogelijk bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 2
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De opdracht kan 1 keer met 2 maanden worden verlengd.

Hybride: Je werkt vanuit het gemeentehuis in Woerden, maar werken op het stadskantoor in Oudewater, een projectlocatie of vanuit huis is ook mogelijk.

Overig algemeen: Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10 of 11, afhankelijk van de werkervaring. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina's cv, exclusief motivatiebrief en voorblad, opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties) in pdf.

Overige informatie

  • Voor het uitvoeren van de opdracht is afgifte van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) een vereiste.
  • Indien je personeel ter beschikking stelt, sta je in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur