Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
1 feb 2026Publicatiedatum:
24 jul 2025De opdracht wordt uitgevoerd binnen een projectorganisatie:
Projectorganisatie en Opdrachtgever
Gemeente en schoolbesturen vormen gezamenlijk de Regiegroep, waar voorgenomen besluiten voor investeringen in onderwijshuisvesting worden besproken. De Regiegroep wordt voorbereid door het uitvoeringsorgaan Programmateam Onderwijshuisvesting. Het Programmateam onderzoekt en coördineert de onderzoeken en businesscases om te komen tot een advies aan de Regiegroep.
Het Programmateam Onderwijshuisvesting is inhoudelijk opdrachtgever voor jou. Contractueel is de gemeente Westland opdrachtgever. De sessies met de schoolbesturen worden voorbesproken in het Programmateam.
Contactpersonen voor de onderzoeksopgave vanuit het Programmateam zijn:
Namens de gemeente Westland (contractpartij): Patricia Cortijo
Namens de schoolbesturen: Daniël van Noordennen
Contactpersoon voor de onderzoeksopgave: vacature in te vullen via Flextender
Schoolbesturen
De betrokken schoolbesturen zijn alle schoolbesturen in het funderend onderwijs in Westland.
Samenwerking
Gelet op de hoeveelheid aan opgaven en de intensiteit van het proces wordt een tweewekelijks voortgangsoverleg met de senior beleidsmedewerker onderwijshuisvesting gepland. Desgewenst sluiten schoolbesturen of collega-ambtenaren aan, afhankelijk van het onderwerp van de agenda.
De opdracht is onderverdeelt in 3 deelopdrachten:
Opstellen langetermijnstrategie
Voor de totstandkoming van een gedragen huisvestingsstrategie voor het funderend onderwijs in Naaldwijk en ’s-Gravenzande stel je een lange termijnvisie op. Dit doe je in afstemming met het Programmateam en indien relevant voorgelegd aan gemeente en schoolbesturen. Zo ontstaat een integrale strategie, ingebed in beleid én praktijk.
Organiseren stappenplan middellange termijn
Parallel aan de ontwikkeling van de langetermijnstrategie ondersteun je bij de vertaling naar concrete middellangetermijn besluiten. Welk onderwijs landt op welke plek? Het gaat hierbij in ieder geval om het plangebied Verdilaan en op de vrijkomende locatie De Hoge Woerd.
Korte termijn uitwerking
Naast de strategische keuzes vragen ook twee concrete onderwijshuisvestingsvraagstukken op korte termijn om nadere uitwerking. Deze deelopgaven zijn belangrijk voor het opvangen van leerlinggroei en het waarborgen van continuïteit in het onderwijsaanbod.
Spoor A – Uitbreiding basisschool De Regenboog richt zich op het benutten van ontwikkelruimte op een bestaande locatie, met het oog op toenemende capaciteitsdruk.
Spoor B – Tijdelijke huisvesting beoogt het vinden van een geschikte, tijdelijke plek om onderwijs doorgang te laten vinden tijdens een overgangssituatie.
Voor beide sporen geldt dat ze in nauwe samenhang met de langetermijnstrategie moeten worden opgepakt.
Te behalen resultaten
Je rapporteert aan de Strategisch Regisseur of Teammanager
Je kunt gelijk aan de slag met dit onderwerp door je brede ervaring, waarbij je bekend bent met werkprocessen. Je hebt geen moeite met het uitvoering geven aan beleidsvoorstellen en adviseert het management en het bestuur over de implementatie daarvan. Het schrijven van onder andere collegevoorstellen en uitvoeringskaders is voor jou een koud kunstje. Ook beantwoord je schriftelijke vragen en moties van raadsleden die jouw dossiers betreffen.
Om het Plan van aanpak uit te voeren zul je projecten moeten opzetten en coördineren. Daarbij kun jij draagvlak creëren bij zowel interne als externe stakeholders zoals schoolbesturen en medewerkers.
Je bent een “zelfstarter” en netwerker met brede ervaring. Je weet hoe je concepten kunt vertalen naar plannen. Je werkt op een tactisch-uitvoerende manier met een hands-on mentaliteit.
Team Samenleving (ca. 60 medewerkers) is verantwoordelijk voor het gemeentelijk beleid voor het Sociaal Domein, Wonen en Voorzieningen. Het gaat hierbij om de jeugdzorg, zelfredzaamheid, participatie in de samenleving, woonbeleid, scholenbouw, cultuur, sport, arbeidsmarkt, onderwijs, kinderopvang. Ook is het accounthouderschap verbonden partijen en het contractmanagement sociaal domein belegd bij het team Samenleving. Het team werkt in regionaal verband samen met andere gemeenten en de markt. De inwoners van het Westland kunnen goed voor zichzelf zorgen, zijn zoveel mogelijk zelfredzaam, wonen zo lang mogelijk zelfstandig en hebben een sterk gemeenschapsgevoel. Als gemeente Westland willen wij dat graag zo houden, dus als er belemmeringen, fysiek, geestelijk of van een andere aard, zijn, is het onze taak om samen met het bestuur deze zoveel mogelijk weg te nemen, of -nog beter nog- te voorkomen. Op die manier blijft iedereen onderdeel van de samenleving.
Beoordelingsprocedure
Stap 1: Beoordeling CVs op minimumeisen
Flextender beoordeelt de CVs op de minimumeisen in het bovengenoemd profiel. Kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel worden geselecteerd voor stap 2 in de beoordeling. De kandidaten die niet voldoen worden niet verder beoordeeld.
Stap 2: Selectie tien (10) CVs die aan de opdrachtgever worden voorgelegd
Flextender beoordeelt de CVs van de kandidaten die voldoen aan de minimumeisen in het bovengenoemde profiel in onderlinge vergelijking op de bovengenoemde gunningscriteria te beoordelen door Flextender. De tien (10) kandidaten die het beste scoren op bovengenoemde criteria worden geselecteerd voor stap 3 in de beoordeling. Bij een gelijke score is het uurtarief doorslaggevend. De overige kandidaten worden niet voorgelegd aan de opdrachtgever voor verdere beoordeling.
Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de CVs van de tien kandidaten die door Flextender zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste drie [of ander aantal] kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
Stap 4: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald. De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geinformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund.
Planning
De gesprekken bij de gemeente zijn gepland op dinsdag 12 augustus 2025 De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12.
Fee externe partij
De externe partij brengt voor deze opdracht € 2,25 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: maandag tot vrijdag
Voor de zzp'er
De gemeente zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) verzoeken.
Het aantal te declareren uren mag het maximum van 1620 uur per jaar niet overschrijden. Er geldt een terugbetalingsverplichting voor het teveel gedeclareerde.
Het facturatieproces van deze opdracht verloopt middels de facturatiemodule van de externe partij. Indien u de opdracht gegund krijgt, ontvangt u een handleiding.
‘Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi)’.
De voertaal binnen de gemeente is Nederlands (in taal en geschrift), er word geacht dat de kandidaat hieraan kan participeren.