Logo van Gemeente Waterland
Logo van Gemeente Waterland

Consulent Jeugd

Pierebaan 3, 1141 GV Monnickendam, Nederland

Sluit over 3 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

30 sept 2026

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

9 jan 2026
Opdracht tarief 90Opdracht uren 24
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Opdracht 

Als Consulent Jeugd binnen ons kleine, gedreven jeugdteam vorm je samen met je collega’s de toegang tot de hulpverlening voor jeugdigen/gezinnen in de gemeente Waterland. In gesprek met het gezin formuleren jullie de hulpvraag. Je adviseert en zorgt dat de juiste hulp(verlening) wordt ingezet, maar voert deze niet zelf uit. Hierbij kijk je ook naar wat inwoners zelf kunnen en hoe hun omgeving daarin kan ondersteunen. Daarin wordt van je verwacht dat je dit goed in kaart kunt brengen en daar de juiste interventies voor in kunt zetten.   

Natuurlijk ben je een kei in het voeren van goede gesprekken. Verder beschik je over vaardigheden om naast het gezin te blijven staan. Ook als er aan alle kanten aan je getrokken wordt (meervoudige partijdigheid). Voor complexe casuïstiek deins je niet terug. We nemen als kleine gemeente deel aan de Proeftuin Toekomstscenario kind- en gezinsbescherming van Zaanstreek-Waterland. In plaats van gezinnen door te schuiven, blijven we als lokaal team naast hen staan en roepen expertise in van onze veiligheidspartners. De complexiteit van deze werkwijze vraagt om lef, nieuwsgierigheid en ‘out of the box’ denken; we verwachten dat je deelneemt aan deze werkwijze.  

Kortom, je bent een stevige persoonlijkheid die zich niet snel uit het veld laat slaan en regie weet te voeren als dat nodig is.   

Taken en verantwoordelijkheden: 

  • Je zorgt voor een juiste afhandeling van eenvoudige en complexe aanvragen op het gebied van jeugd;

  • Je voert gesprekken met gezinnen, stelt samen een perspectiefplan op en zet passende hulpverlening in;

  • Je voert procesregie en bewaakt afspraken via telefonisch contact, voortgangsgesprekken en evaluaties;

  • Je schaalt tijdig op of af in het belang van het gezin;

  • Je voert regie op casuïstiek waarbij veiligheid een rol speelt en schat veiligheid in bij zorgmeldingen;

  • Je stemt af met collega’s van Wmo, Participatie en Leerplicht, maar ook met partners in het voorveld (SMD);

  • Je kunt indien nodig een Multi Disciplinair Overleg (MDO) voorzitten;

  • Je onderhoudt en versterkt de samenwerking met gecontracteerde partners en andere betrokken partijen. 

Eisen

  • Inschrijver voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;

  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;

  • Aantoonbaar in het bezit van een geldige SKJ registratie, vermeld dit nummer duidelijk in het cv;

  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring binnen het sociaal domein;

  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als consulent jeugd;

  • Uiterlijk beschikbaar per 1 februari 2026 voor minimaal voor 24 uur per week gedurende de gehele opdracht, inclusief eventuele verlengingen.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als consulent jeugd;

  • Aantoonbare werkervaring met huiselijk geweld, kindermishandeling, complexe scheidingen en LVB;

  • Aantoonbare werkervaring met de Jeugdwet;

  • Aantoonbare werkervaring met het werken volgens de TOP-3 methodiek;

  • Een maximum uurtarief van € 90,- exclusief btw, inclusief reiskosten woon-werk verkeer, werk-werkverkeer, parkeerkosten én fee administratieve partner.

Competenties

  • Lef

  • Verbinding

  • Vertrouwen

  • Nieuwsgierigheid

  • Analyseren

  • Stressbestendigheid

  • Resultaatgericht

  • Probleemoplossend vermogen

  • Samenwerken

Organisatie en team

Organisatie

De gemeente Waterland telt ruim 17.000 inwoners en bestaat uit de kernen Broek in Waterland, Ilpendam, Katwoude, Marken, Monnickendam, Overleek, Purmer, Uitdam, Watergang en Zuiderwoude. Waterland wordt gekenmerkt door een combinatie van authentieke kernen met hoogwaardige cultuurhistorische achtergrond, afgewisseld met een groen en open landschap met een bijzonder veenweidegebied. De naam Waterland verwijst naar de vele waterrijke gebieden, en de ligging aan de Gouwzee en het Markermeer. De ligging van Waterland nabij Amsterdam is economisch, recreatief en toeristisch aantrekkelijk. De combinatie van die factoren wordt ook wel gezien als ‘het Waterlandse goud’. 

Afdeling 

Team Jeugd maakt onderdeel uit van de afdeling Samenleving, binnen het team Uitvoering. Het is een klein, betrokken en deskundig team dat de toegang vormt tot jeugdhulp voor gezinnen. De afdeling is volop in ontwikkeling; niet alle kaders staan al vast, waardoor er ruimte is om mee te denken en samen te bouwen aan verdere professionalisering. 

Het team werkt nauw samen met ouders, jongeren en partners om hulpvragen helder te krijgen en passende ondersteuning te organiseren. Professionals voeren complexe gesprekken, schakelen in dynamische situaties en denken creatief mee bij uitdagende casuïstiek. Ontwikkeling, samenwerking en een open houding staan centraal. 

Gespreksinformatie

Beoordeling

Uitnodiging voor een selectiegesprek 
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria. 

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten. 

  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. 

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek. 

Selectiegesprek 
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald. 

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren. 

Planning  

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 22 januari 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 15 januari 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht. 

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Ja

Optie tot verlenging: Nee

Hybride:
Geen verdere informatie

Aantal professionals of FTE: 1 persoon

CV-eisen 
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties. 
 
Werkdagen 
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma, di, woe, do, vrij.
Is hybride werken mogelijk: Ja.

Overige informatie    

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen. 

  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).  

  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet de kandidaat gebruik maken van eigen Bij bepaalde werkzaamheden er mogelijk een laptop van Waterland nodig is en indien nodig deze ook wordt verzorgd door Waterland.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur