Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
31 dec 2025Uren per week:
36Publicatiedatum:
2 mei 2025Omschrijving van de opdracht
Periode: Vanaf 1 juni (of eerder in overleg) tot 31 december (7 maanden) met opties tot verlenging
Belasting: 36 uur per week gemiddeld
Tarief: Max. 115 euro per uur inclusief reiskosten, exclusief BTW
Functieschaal: 11
Korte beschrijving speelveld
Bij Vergunningen, Toezicht en Handhaving zijn alle taken gebundeld op het terrein van vergunningverlening, toezicht en de handhaving. De contacten zijn vaak een op een gericht op de individuele ondernemer of burger. Bij VTH staat de klant centraal. Dat vind je terug in de gekozen structuur met een frontoffice en een backoffice en in onze houding in het werk. VTH bevat drie afdelingen die zich bezighouden met verschillende soorten werkzaamheden: Vergunningen, Toezicht en Handhaving Bebouwde Omgeving en Toezicht en Handhaving Openbare Ruimte. Samen maken we ons hard voor een leefbare stad. In onze parkeerorganisatie komen in 2025 diverse ontwikkelingen samen die op elkaar ingrijpen. In de organisatie is behoefte aan een projectleider Parkeermanagementsysteem die de verdere technische uitrol van het parkeermanagementsysteem goed vormgeeft.
Achtergrond
Het nieuwe systeem is begin 2022 verworven van ARS Traffic & Transport Technology. In 2022 is een start gemaakt met de implementatie. Inmiddels zijn veel functionele specificaties grotendeels afgerond en zijn we vergevorderd met het uitrollen van de diverse parkeerproducten binnen de aangeboden oplossing. Door opgelopen vertraging in de oplevering en de wens tot doorontwikkeling ontstaat een aantal knelpunten binnen de eigen organisatie waarop de projectmanager moet instappen.
Je taken zijn:
Op te leveren producten vertalen naar werkpakketten
Opbouwen van projectteam op basis van beschikbare medewerkers
Aansturen van projectteam en afstemmen met collegas die bij de technische uitrol betrokken zijn
Verzorgen van de technische uitrol van lopende en geplande producten
Zelfstandig managen van risico's en issues; bij technische problemen in staat om te doorgronden wat er nodig is en dat managen
Continue afstemming met interne en externe leveranciers
Rapporteren over voortgang
Sturen op resultaat, met oog voor dienstverlening en gebruikers
En al het andere dat noodzakelijk is om de implementatie tot een goed einde te brengen.
Resultaat van de opdracht
De opdracht is succesvol voltooid wanneer alle parkeerproducten zijn uitgerold binnen het nieuwe parkeersysteem en in beheer zijn overgedragen aan de lijnorganisatie. De technische implementatie is afgerond, risicos en issues zijn beheerst, en de dienstverlening richting gebruikers verloopt stabiel en conform afspraken.
Daarnaast is er een volledig en actueel overdrachtsdossier beschikbaar, zijn de betrokken medewerkers/gebruikers voldoende ingewerkt, en zijn de afspraken met leveranciers geborgd. Het projectteam is ontbonden nadat de implementatie is afgerond en geborgd binnen de reguliere organisatie.
Jij hebt:
In het bezit van een afgeronde HBO opleiding technische bedrijfskunde of ICT.
In het bezit van projectmanagement certificering op niveau IPMA C, Prince 2 Practitioner en Scrum
In het bezit van 5 jaar projectmanagementervaring (verandermanagement, informatieanalyse, architectuur, systeemontwikkeling procesmanagement, beheer en ICT-organisatie (ASL, BiSL, ITIL)) in projecten en programmas in de ICT met raakvlakken met publieksdienstverlening
In bezit van minimaal 10 jaar relevante parkeerervaring (zoals VTH en parkeersystemen, koppelingen en parkeerproducten)
In het bezit van minimaal 5 jaar ervaring en kennis van parkeeraanbestedingstrajecten, parkeerketens en contractmanagement binnen grote een G4 of 100K+ gemeenten
Je hebt ervaring met het geven van strategisch en tactisch advies over implementatietrajecten, met oog voor de politieke en organisatorische doelstellingen van de betrokken partijen
Je hebt minimaal 5 jaar ervaring als adviseur bij de implementatie van projecten rond financiele processen, nieuwe producten en diensten en organisatieverandering,
Je hebt ervaring met datamigratie, systeemarchitectuur, facturatieprocessen, testen en de overgang van oude naar nieuwe systemen
Je hebt ervaring met stakeholder management in een politieke omgeving
Als gemeente Utrecht geloven wij dat een diverse organisatie zorgt voor meer innovatie, creativiteit en een betere samenwerking. Om die reden streven wij ernaar om een zon inclusief mogelijke organisatie te zijn. Ben je benieuwd hoe wij dat doen? Lees dat op deze pagina.
Goed om te weten:
Gesprekken zijn gepland op 15 mei 16.00 uur of 21 mei 10.00 uur op het stadskantoor van de gemeente Utrecht. De manager of diens ondersteuner neemt contact op indien je wordt uitgenodigd voor een gesprek. Dit gesprek kan of fysiek of digitaal plaatsvinden.
Het opvragen van referenties kan in een latere fase onderdeel zijn van de procedure.
De weging van de antwoorden op de vragen in de uitvraag bepaalt de rangorde van de offertes op basis van prijs en kwaliteit. Hierbij hanteren we een weging van circa 25% voor het geoffreerde tarief. De kwaliteit voor circa 75%.
Door de weging van de antwoorden op de vragen in de uitvraag wordt de rangorde van de offertes in prijs/kwaliteit bepaald. Alleen de 5 hoogst scorende offertes worden nader gewogen op de kwaliteit. Indien het aantal offertes de 10 niet overstijgt kunnen alle offertes nader op de kwaliteit beoordeeld worden.
Bij gebleken geschiktheid bestaat er een kans dat er nog een kandidaat uit deze procedure wordt aangenomen.
Wanneer de hierboven beschreven opdracht door omstandigheden niet binnen de voorziene periode kan worden afgerond behoudt Gemeente Utrecht zich in alle geval het recht voor de opdracht te verlengen tot het moment dat een zorgvuldige afronding en overdracht kan worden gerealiseerd.
De gemeente Utrecht behoudt zich het recht voor om gedurende de eerste 3 maanden na gunning, bij gebleken ongeschiktheid of tussentijdse beeindiging, de opdracht te gunnen aan de nummer 2 aanbieder of opvolgend.