Communicatieadviseur

Raadhuisweg 7, 9251 GH Burgum, Nederland

Sluit over 12 dagen
€ 105,00 32-36 Friesland

Begindatum:

1 jun 2025

Einddatum:

31 dec 2025

Uren per week:

32-36

Publicatiedatum:

9 mei 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Opdracht omschrijving
Vanaf 1 januari 2025 begint Tytsjerksteradiel aan een nieuw hoofdstuk als zelfstandige gemeente. We zijn ‘prettig eigenwijs’ en doen dingen graag op onze eigen manier. Hier vind je ruimte voor initiatief, creativiteit en verantwoordelijkheid. Om samen vorm te geven aan onze nieuwe koers zoeken we enthousiaste mensen. 

Mei-inoar wurkje oan in krêftige organisaasje!
Voor het team Communicatie van gemeente Tytsjerksteradiel zijn wij op zoek naar een ervaren communicatieadviseur voor 32 tot 36 uur per week tot het einde van het jaar. Ingangsdatum is in overleg, maar bij voorkeur zo snel mogelijk.

Het communicatieteam bestaat uit een senior communicatieadviseur, twee communicatieadviseurs en een communicatiemedewerker. Het team ondersteunt de organisatie en bestuur met communicatie rondom beleid, projecten en activiteiten. Het is een team in opbouw die tijdelijk ruimte heeft in de formatie.

De aard en inhoud van deze opdracht brengt met zich mee dat er vanuit de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (DBA) er een risico bestaat dat er sprake is van een fictieve dienstbetrekking. Zelfstandigen zonder personeel (ZZP’ers, maar ook BV's met enkel een directeur-grootaandeelhouder) kunnen om deze reden niet (rechtstreeks) inschrijven op deze opdracht. Als een zelfstandige zonder personeel of een BV met enkel een directeur-grootaandeelhouder zich inschrijft leidt dit uitsluiting tot van de opdracht. 

Verantwoordelijkheden
Als communicatieadviseur heb je een veelzijdige rol, van adviseur tot woordvoerder. Je bent een allrounder in communicatie en gaat werken voor verschillende teams met name op het ruimtelijke gebied. Je bent samen met een collega ook verantwoordelijk voor de interne communicatie. Je adviseert, faciliteert en ondersteunt de organisatie om goed en duidelijk te communiceren over beleid, ontwikkelingen en resultaten. Ambities en opgaven vertaal je in effectieve communicatieactiviteiten, die je deels ook zelf uitvoert. Je werkt samen met je communicatiecollega’s en bent daarnaast verantwoordelijk voor je eigen projecten. Daarnaast draai je mee in de persdienst tijdens kantooruren.

Wie ben jij?
Je hebt ruime ervaring als allround communicatieadviseur in een politiek-bestuurlijke omgeving en je beschikt over sensitiviteit op dit gebied. Je beschikt minimaal over een Hbo-diploma Communicatie, eventueel aangevuld met vakgerichte opleidingen. 

De kandidaat is inzetbaar vanaf 1 juni 2025 tot en met 31 december 2025 voor 32 tot 36 uur per week. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend. De opdracht is voor 32 tot 36 uur per week. Opdrachtgever heeft de bevoegdheid om gedurende de looptijd van de overeenkomst de inzet te verhogen tot maximaal 36 uren per week waarbij het uurtarief ongewijzigd zal blijven, tenzij partijen bij urenuitbreiding een lager uurtarief overeenkomen vanwege de verhoging van de inzet. Een hoger uurtarief is uiteraard niet mogelijk. Deze urenuitbreiding is optioneel, opdrachtnemer kan hier geen rechten aan ontlenen. Uitbreiding geschiedt in overleg met opdrachtnemer en wordt indien van toepassing nader schriftelijk vastgelegd. Bij inschrijving dient u uit te gaan van het minimaal aantal uren per week. De functie is in de organisatie op basis van de Cao Gemeenten ingeschaald op functieschaal 10a. De gesprekken vinden plaats op maandag 26 mei 2025. Wij vragen hier rekening mee te houden.

Eisen

  • U voegt een cv van maximaal 3 pagina's A4 toe.

  • U voegt een motivatiebrief van de kandidaat van maximaal 2 pagina's A4 toe.

  • De kandidaat heeft een hbo-opleiding afgerond op het gebied van Communicatie.

  • De kandidaat heeft minimaal 3 jaar werkervaring als communicatieadviseur (of een soortgelijke functie) in de afgelopen 6 jaar.

  • De kandidaat is in het bezit van een geldige VOG (maximaal 3 maanden oud en relevant voor de functie) ofwel bereid deze aan te vragen.

Wensen

  • De mate van werkervaring binnen een gemeentelijke organisatie (blijkt uit cv) (35%)

  • De mate van ervaring met de communicatie van beleid (blijkt uit cv) (35%)

  • De mate van sensitiviteit in een politiek-bestuurlijke omgeving (30%)

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nikki Nowack via 06 43 36 34 25 / nikki.nowack@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur