Logo van Gemeente Oude IJsselstreek
Logo van Gemeente Oude IJsselstreek

Procesregisseur N317 Corridor

Staringstraat 25, 7081 BN Gendringen, Nederland

Sluit over 10 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

8

Publicatiedatum:

19 jan 2026
Opdracht tarief 125Opdracht uren 8

Omschrijving

Aanleiding

De westelijke poort naar de gemeente Oude IJsselstreek – en eigenlijk de zuidwest-Achterhoek – is de N317. Vanuit Doetinchem kruist men de Oude IJssel en rijdt door een gevarieerd akkerbouw- en natuurlandschap richting Etten, vervolgens naar Ulft en Gendringen, en uiteindelijk Dinxperlo. In het gebied rond deze weg is een aantal (grote) ontwikkelingen voorzien. Wonen, werken, voorzieningen, recreëren en zorg, en mobiliteit komen hier samen. Ook is langs de andere ader in het gebied, de Oude IJssel zelf, de ontwikkeling van Landschapspark Oude IJssel gaande, waarin bodem en water grote thema’s zijn.  

Opdrachtomschrijving

De gemeente Oude IJsselstreek is aan zet om een visie op dit gebied tot stand te brengen. Daarvoor beoogt zij de inzet van een procesregisseur die het overzicht houdt en de verschillende partijen en disciplines bij elkaar brengt. De eerste stappen daarin vinden binnen de gemeentelijke organisatie plaats, aangevuld met expertise van collega-overheden. Het doel is uiteindelijk tot een integrale gebiedsvisie te komen waarbij alle partners in het gebied bijdrage aan en profijt hebben van de gebiedsontwikkeling en de werkzaamheden. Conform het beoogde tempo van de verschillende ontwikkelingen zal ook het werk aan de gebiedsvisie zich stap voor stap verder uitstrekken over de gehele corridor. Zowel in de richting van Dinxperlo/Duitsland, als het gebied rondom de N317. Temporisering en tijdigheid hiervan geschiedt in overleg met de bestuurlijke en ambtelijke opdrachtgevers. In de loop van deze tijd zal er ook steeds vaker afstemming en overleg zijn met externe partners.

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden

De inzet van een procesregisseur vereist vooral veel in contact te zijn met zowel de ambtelijke, als de bestuurlijke en politieke lijn. Daarnaast zullen er ook diverse stukken geproduceerd moeten worden waar de procesregisseur aan kan bijdragen of de leiding in heeft. Ook is de gemeente Oude IJsselstreek in de lead op diverse (bestuurlijke) overleggen/thema’s met collega-overheden. De procesregisseur vervult een coördinerende en regisserende rol in deze afstemming.

Resultaten

Zoveel ontwikkelingen, zoveel partners, en dus zoveel vragen en wensen. Om deze allen in goede samenhang en temporisering plaats te laten vinden is regie noodzakelijk. De basis daarvoor moet uiteindelijk een gebiedsvisie N317 zijn die gedragen wordt door de diverse partners in het gebied.

De realisatie van deze visie loopt volgens de huidige inzichten tot einde 2026.

Eisen

  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal WO bachelor niveau;
  • Minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als bestuursadviseur binnen een (semi)overheidsorganisatie.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als bestuursadviseur in het ruimtelijk- of bedrijfsvoeringsdomein;
  • Aantoonbare werkervaring als procesregisseur binnen de overheid;
  • Aantoonbare werkervaring met het opstellen van (gebieds)visies;
  • Aantoonbare werkervaring tussen diverse overheidslagen en met andere (semi)overheden.

Competenties

  • Je kunt goed integraal (samen) werken en afstemmingslijnen onderhouden met betrokkenen en belanghebbenden;
  • Je beschikt over goede mondelinge en schriftelijke communicatieve vaardigheden;
  • Je hebt overtuigingskracht en kunt diverse belangen bundelen;
  • Je bent omgevingsbewust en bestuurlijk sensitief;
  • Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel.

Organisatie en team

Organisatie
Werken voor de gemeente Oude IJsselstreek betekent werken aan ‘de brede welvaart van onze inwoners.’ Breed omdat welvaart voor iedereen iets anders kan betekenen: voor de één is dat veel groen, voor de ander is dat een bloeiende economie en voor weer een ander is een inclusieve gemeente belangrijk. We zetten ons dan ook dagelijks op tal van terreinen in zodat onze inwoners veilig, gezond en gelukkig kunnen wonen, leven, werken, leren en recreëren.

Dit doen we bijvoorbeeld door het aanleggen en onderhouden van wegen en fietspaden, het verstrekken van vergunningen voor de bouw- en verbouw van woningen, het sluiten van huwelijken en partnerschappen, en de realisatie van een compleet nieuw, duurzaam bedrijventerrein. Maar ook door te zorgen dat iedereen zoveel mogelijk mee kan doen aan het dagelijkse leven.

De leefwereld van onze inwoners zit vol dagelijkse grote en kleine verrassingen. Dat vraagt ons goed te kijken naar wat er speelt en te doen wat echt nodig is. Door ín de leefwereld van de inwoner te stappen kunnen we onze afwegingen goed maken. De afweging tussen het individueel belang en het algemeen belang. De afweging tussen het maatschappelijk effect, de financiële middelen en de wet- en regelgeving.

Met ruim 300 collega’s verdeeld over zo’n 25 teams zijn we een zeer diverse club. Bij de gemeente Oude IJsselstreek werken mensen met uiteenlopende leeftijd en (opleidings-) achtergrond. Je vindt er generalisten en specialisten, doeners, denkers en alles wat daar tussen zit. We hebben echter, hoe verschillend wij ook van elkaar zijn, een aantal dingen met elkaar gemeen: we zijn hardwerkende, verantwoordelijke professionals die niet simpelweg uitvoeren wat de regels of het beleid ons voorschrijft maar continu afwegen – en er net even wat meer van maken.

We gaan uit van het oplossend vermogen van de samenleving, zonder daarbij (altijd) zelf te oplossing te willen zijn of te willen geven. Ook gaan we er van uit dat de meeste mensen deugen. We werken vanuit vertrouwen met elkaar en onze inwoners samen. We realiseren ons dat incidenten altijd zullen gebeuren, hoe vervelend deze ook kunnen zijn. Voor ons is het de kunst om daar op een slimme manier mee om te gaan. Niet te problematiseren of te panikeren, maar er naar kijken als een kans om van te leren en onze visie of werkwijze zo nodig bij te stellen.

Gespreksinformatie

Beoordeling

Stap 3: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.

  1. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  2. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 4 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 4: Selectiegesprek

In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap drie van de beoordeling worden herhaald.

De opdracht wordt gegund aan de kandidaat die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op woensdag 4 februari 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 2 februari 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: 2x 12 maanden

Hybride: In overleg/ Onderlinge afstemming.

Aantal professionals of FTE: 1

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Fee administratieve partner
administratieve partner brengt voor deze opdracht €1,90 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.
  • De Opdrachtgever zal om een Uniform Europees Aanbestedingsdocument (UEA) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Nikki Nowack via nikki.nowack@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, wo
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Afwezig
Werkdagen: ma, di, do, vr