Raadhuislaan 2, 5341 GM Oss, Nederland
Begindatum:
1 mrt 2026Einddatum:
1 mrt 2027Publicatiedatum:
6 dec 2025Het Raadhuiskwartier is een van de gebiedsontwikkelingen binnen de Spoorzone Oss. Aan de Raadhuislaan waren voorheen overwegend kantoren gevestigd, het plangebied transformeert naar wonen waarbij maximaal circa 800 overwegend appartementen zijn voorzien. Aan de Raadhuislaan willen we een integrale gebiedsontwikkeling tot stand laten komen. Om tot een hoge woon- en verblijfskwaliteit te komen, moeten de beoogde woonprojecten aan de Raadhuislaan in afstemming tot stand komen. Deze projecten zorgen rondom de Raadhuislaan voor een extra parkeervraag voor zowel autos als fietsen.
De projecten aan de Raadhuislaan betreffen:
Daarnaast spelen er herontwikkelingen van bestaande kantoorpanden naar wonen aan de noordzijde van de Raadhuislaan. Naast de bestaande werklocaties en het toekomstige wonen zijn cultuur en zorg belangrijke functies in het gebied. Binnen het plangebied vindt de vernieuwbouw van theater de Lievekamp plaats. Door het hergebruik van het Zuiderstrandtheater, het hergebruik van het Rabo-kantoor en mogelijke houtbouw is circulariteit een leidend thema in de gebiedsontwikkeling. Beoogd wordt een hoogwaardige woon- en verblijfskwaliteit te realiseren. Het bestaande maaiveldparkeren ruilen we in voor een gebouwde parkeervoorziening en een hoogwaardige en groene openbare ruimte. De bestaande zorgvoorzieningen krijgen opnieuw een plek in het gebied.
Het voormalige Rabo-kantoor aan de Raadhuislaan is gekocht door een ontwikkelaar, die hierin een programma van iets minder dan 100 woningen voorziet. Het bestaande gebouw wordt geintegreerd in een groter volume. Met de ontwikkelende partij is overeenstemming over een intentieovereenkomst en een groot aantal onderzoeken voor de BOPA-procedure zijn reeds uitgevoerd. In de komende periode moet een anterieure overeenkomst worden gesloten en de BOPA-procedure worden opgestart. In de stedenbouwkundige uitwerking die de supervisor voor de gebiedsontwikkeling heeft opgesteld, is de bestaande Muzelinck-locatie als tweede fase aansluitend aan de Rabo-locatie gedacht.
De gemeente Oss kent een grote woningbouwopgave. Daarom wil de gemeente Oss tot 2040 in totaal 10.000 nieuwe woningen bouwen. Dit boven op de verduurzamingsopgave van bestaande woningen en de hieruit volgende vervanging (sloop-nieuwbouw). Het grootste deel van deze woningen wordt binnen het bestaand stedelijk gebied gebouwd, door o.a. transformatie, inbreiding of herstructurering. Maar niet de gehele woningbouwopgave kan binnen de bestaande stedelijke omgeving worden gerealiseerd. De gemeente is daarom voornemens een nieuwe uitbreidingslocatie te ontwikkelen aan de westkant van de stad in de vorm van de nieuwe wijk Amsteleind. Amsteleind is een gebiedsontwikkeling bestaande uit 3.000 woningen, commerciele en maatschappelijke voorzieningen, kleinschalige bedrijvigheid, infrastructuur, groen en water. Het belangrijkste doel van de gemeente is om snel woningen te realiseren. Daarom is besloten om de totale ontwikkeling op te knippen in drie deelgebieden. Het totaalplan Amsteleind omvat de totale gebiedsontwikkeling. Het deelgebied Amsteleind Noord heeft betrekking op de gemeentelijke percelen tussen de Brandstraat en de Amsteleindstraat. Het deelgebied Amsteleind Zuid gaat over de gronden tussen de spoorlijn, Amsteleindstraat, Heihoekstraat/Kleinussenstraat en Beekschehoevestraat in. Het deelgebied Kleinussen omvat de gronden tussen Amsteleind Noord en Kleinussenstraat .
Het programma van Amsteleind Noord bestaat uit maximaal 1.000 woningen, een grote schoollocatie, infrastructuur (parkway en herinrichting Heihoeksingel) en kleinschalige voorzieningen. De gronden zijn reeds in bezit van de gemeente Oss. Amsteleind Noord heeft de omgevingsplanprocedure bijna doorlopen. Het omgevingsplan ligt op 11 december 2025 bij de raad voor vaststelling. Hierna volgt de beroepsprocedure. Het gaat om een omgevingsplan van flexibele aard. Doel is dat een marktpartij de uitwerking verder oppakt. Parallel aan dit traject is de aanbestedingsprocedure gestart. Doel is om te komen tot een marktpartij/samenwerkingsverband die het plan verder (stedenbouwkundig) uitwerkt binnen de door de gemeente gestelde kaders. De planning is dat in Amsteleind Noord rond 2027 gebouwd gaat worden. Uiteraard afhankelijk van beroep. Afronding van dit deelgebied zal rond 2030 zijn.
Het programma van Amsteleind Zuid bestaat uit ca. 1.600-1.800 woningen, commerciele en maatschappelijke voorzieningen zoals een supermarkt en gezondheidscentrum en infrastructuur (parkway en onderdoorgang spoor). Op de gronden ligt Wvg. De gemeente voert actief grondbeleid. Amsteleind Zuid start eind dit jaar met de omgevingsplanprocedure. Het omgevingsplan dient eind dit jaar of kwartaal 1 2027 vastgesteld te zijn. Dit plan zal stedenbouwkundig verder uitgewerkt worden. Vervolgens zal ook hier het plan op de markt gezet worden. De planning is dat in Amsteleind Zuid rond 2030 gebouwd gaat worden. Uiteraard afhankelijk van beroep. Echter de aanleg van de parkway wordt eerder gestart, namelijk rond 2028. Afronding van dit deelgebied zal rond 2040 zijn.
Het programma van Kleinussen bestaat uit ca. 350 woningen en infrastructuur. Voor dit gebied geldt een bouwclaimovereenkomst met een marktpartij. Kleinussen start begin 2026 met de omgevingsplanprocedure. Het omgevingsplan zal halverwege 2027 vastgesteld worden. Dit plan is stedenbouwkundig al verder uitgewerkt. De marktpartij zal na het doorlopen van de procedure en het bouwrijp maken door de gemeente de gronden krijgen om de woningen te realiseren. De planning is dat in Kleinussen rond 2028 gebouwd gaat worden. Uiteraard afhankelijk van beroep. Afronding van dit deelgebied zal rond 2030 zijn.
Voor de gebiedsontwikkelingen Rabo-locatie, Amsteleind-Noord, Amsteleind-Zuid en Kleinussen zoeken wij twee projectleiders. Beide projectleiders zijn verantwoordelijk voor de aansturing, coordinatie en realisatie van (deel)projecten binnen deze gebiedsontwikkelingen. De exacte verdeling van de projecten wordt in overleg bepaald op basis van kennis, ervaring en beschikbaarheid van de geselecteerde kandidaten.
De gemeente Oss kent een grote woningbouwopgave. Daarom wil de gemeente Oss tot 2040 in totaal 10.000 nieuwe woningen bouwen. Dit boven op de verduurzamingsopgave van bestaande woningen en de hieruit volgende vervanging (sloop-nieuwbouw). Het grootste deel van deze woningen wordt binnen het bestaand stedelijk gebied gebouwd, door o.a. transformatie, inbreiding of herstructurering. Maar niet de gehele woningbouwopgave kan binnen de bestaande stedelijke omgeving worden gerealiseerd. De gemeente is daarom voornemens een nieuwe uitbreidingslocatie te ontwikkelen aan de westkant van de stad in de vorm van de nieuwe wijk Amsteleind.
Standplaats: Raadhuislaan 2, Oss.
De gesprekken vinden fysiek plaats op locatie Raadhuislaan 2 te Oss op dinsdag 6 en vrijdag 9 januari.
Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.
Aantal punten: 25. De kandidaat wordt tijdens het interview beoordeeld op onderstaande competenties. Elke competentie wordt gescoord als Matig (0 punten), Voldoende (3 punten) of Uitstekend (5 punten).
Scorelegenda:
Maximale score: 25 punten. Uitsluitingsregel: Indien de kandidaat op meer dan 2 competenties een score van 0 (Matig) behaalt, volgt uitsluiting van verdere beoordeling.
Alleen inschrijvers die aantoonbaar voldoen aan de eisen en inschrijfcriteria, blijkend uit de aangeleverde documenten, worden beoordeeld; overige inschrijvingen worden uitgesloten. Indien een opdracht aan een ZZP'er wordt gegund, zullen de afspraken worden gemaakt in overeenstemming met de Wet DBA.
Gevraagde documenten: Aanleveren na gunning Recent (<3 maanden) VOG NP
Gunningscriteria (Weging prijsdeel: 20 %):
