Begindatum:
1 sept 2026Einddatum:
1 dec 2026Publicatiedatum:
20 jul 2026Binnen het sociaal domein is team Inkomen op zoek naar een ervaren consulent Inkomen. Jouw begrip, standvastigheid en oplossingsgerichte manier van denken zorgen ervoor dat je makkelijk aansluiting vindt bij je cliënten. Je beoordeelt en behandelt onder andere aanvragen voor levensonderhoud, bijzondere bijstand, verwerkt wijzigingen in de uitkeringssituatie en legt samen met de handhavers huisbezoeken af. Ook het maken van terugvorderingsbesluiten is onderdeel van je werk. Jouw open communicatie zorgt voor heldere afspraken en maakt dat mensen je vertrouwen. Als ondersteuning van je werk, maak je snel en efficiënt gebruik van de applicatie Suites. Je bent buigzaam in denken en doen en kijkt over team- en afdelingsgrenzen heen. Doordat je in een middelgrote organisatie werkt, zijn de lijnen kort en kun je snel schakelen en resultaten boeken. De dynamiek van de verschillende werkzaamheden en de nauwe samenwerkingen met collega's en externe partners geven je energie. Met open blik, zoek je de verbinding en neem je graag deel aan projecten en werkgroepen om tot vernieuwende oplossingen te komen.
Je komt te werken in een ervaren team met 5 directe collega's en circa 110 collega's vanuit het sociaal domein.
Bussum, Naarden,Muiden en Muiderberg vormen samen gemeente Gooise Meren met ruim 60.000 inwoners. Onze organisatie is plat en overzichtelijk met 450 medewerkers. We vertrouwen elkaar, zijn wendbaar en werken doelgericht met impact voor het bestuur, de inwoners en collega's.
We stimuleren medewerkers zichzelf te zijn en te vertrouwen op hun kennis en intuïtie. Als je leergierig bent zijn er vele mogelijkheden om te experimenteren en jezelf te ontwikkelen. Onze medewerkers hebben een open blik naar buiten en naar elkaar. Ze durven vragen te stellen en kritisch te zijn. En bovenal: ze hebben plezier in hun werk.
Ook Gooise Meren staat gesteld voor complexe vraagstukken. We proberen die vraagstukken zo simpel mogelijk te houden. Door bij de essentie van de opgave te blijven, is het voor medewerkers duidelijk wat hun aandeel is en welke rol ze daarin hebben. Ze voelen zich mede eigenaar van de oplossing.
We hebben een stevige organisatie die zichzelf continue ontwikkelt. Dat doen we geleidelijk en op een zo natuurlijk mogelijke manier. Soms hebben we tijdelijk mensen nodig voor projecten, nieuwe opgaven of vervanging. Daarvoor zoeken we inspirerende teamspelers die effectief werken: doortastend, ondernemend, besluitvaardig. Passend bij onze organisatie.
Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de 10 offertes van de kandidaten die in de vorige stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria:
De (minimaal 2) kandidaten die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De overige kandidaten worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.
Stap 2: Selectiegesprek
Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.
De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende kandidaten (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). De opdrachtgever beoordeelt de betreffende kandidaten in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.
Een kandidaat dient op elke competentie minimaal een voldoende te scoren om voor gunning in aanmerking te komen. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort, zal de opdrachtgever één of meer van de opvolgende kandidaten (in stap 1 van de beoordeling) uitnodigen voor een gesprek.
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 20 augustus 2026, tussen 10.00 en 16.00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Optie tot verlenging: De opdracht kan 3 keer met 3 maanden worden verlengd.
Hybride: De mogelijkheden voor hybride werken zijn in onderling overleg af te stemmen.
Overig algemeen:
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina's cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.