Logo van Gemeente Ede
Logo van Gemeente Ede

Projectleider Duurzaamheid

Gemeente Ede

Bergstraat 4, 6711 DD Ede, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

17 aug 2026

Einddatum:

-

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

18 jul 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 36

Omschrijving

Als projectleider duurzaamheid (energietransitie) zorg je voor voortgang en continuïteit op een aantal projecten gericht op energiebesparing en de warmtetransitie. Het gaat in ieder geval om het project Waterzijdig Inregelen, gericht op het instellen van cv-installaties bij huishoudens met energiearmoede, de collectieve inkoopactie met subsidie voor hybride warmtepompen en de collectieve inkoopactie met subsidie voor biobased isolatie (natuurlijke materialen). Voor deze projecten werken we samen met externe partijen. Daarnaast ligt er een opgave om een projectplan voor het soortenmanagementplan op te stellen (benodigd voor het isoleren van spouwmuren) en mee te denken op andere onderwerpen. Vanuit het team duurzaamheid werken we uitvoerend aan projecten om onze inwoners te ontzorgen. Je bent een belangrijke schakel in die ontzorgingsaanpak, door ervoor te zorgen dat de middelen ook daadwerkelijk gebruikt kunnen worden door bewoners en bedrijven om te verduurzamen.

Daarnaast ligt er de opgave om mee te denken/werken aan onderwerpen zoals het opstellen van een projectplan voor een Soorten Management Plan (benodigd voor isolatie van spouwmuren) en Circulaire economie (eerste uitvoering). Vanuit het team duurzaamheid werken we uitvoerend aan projecten om onze inwoners te ontzorgen. Je bent een belangrijke schakel in die ontzorgingsaanpak, door ervoor te zorgen dat middelen ook daadwerkelijk gebruikt kunnen worden door bewoners en bedrijven om te verduurzamen.

Werkzaamheden

  • Je bent de schakel in het uitvoeren van projecten op het gebied van Energiebesparing.
  • Je werkt gestructureerd en projectmatig aan projecten die zorgen voor een afname van de co2-uitstoot of bijdragen aan integrale verduurzamingsmaatregelen.
  • Op basis van nut en noodzaak zijn er een divers aantal projecten die opgepakt dienen te worden, maar waar nu onvoldoende personele capaciteit is. Thema's die aandacht vragen zijn bijvoorbeeld: Duurzame mobiliteit, Netcongestie, Circulariteit en Integraliteit (hoe landt duurzaamheid beter in de organisatie) etc.

Eisen

  • BYOD (bring your own device): voor deze opdracht moet je gebruik maken van eigen laptop en mobiel;
  • Je voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag;
  • Opleiding: minimaal een afgeronde relevante HBO-opleiding;
  • Werkervaring: relevante werkervaring op het terrein van de energietransitie en/of duurzaamheid, bij voorkeur bij een gemeente of andere overheidsorganisatie;
  • Inhoudelijke expertise: Ervaring met verduurzamingsprojecten die zijn geïnitieerd vanuit een gemeente. Waarbij ervaring met het uitrollen en uitvoeren van een isolatieprogramma of andersoortige energiebesparingsmaatregel een pré is.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare ervaring met werken bij een gemeente, inclusief een concreet voorbeeld waaruit blijkt dat je gemeentelijke projecten hebt uitgerold en tot resultaten is gekomen (45 punten);
  • Mate waarin je beschikt over relevante kennis van energietransitie (Energiebesparing, warmtetransitie, netcongestie, ZES-zones en circulaire economie) en in staat is van complexe vraagstukken een projectmatige aanpak te maken (30 punten);
  • Aantoonbaar vermogen om snel en kwalitatief goede schriftelijke producten op te leveren (adviezen, brieven, notities, plannen van aanpak) en belangen van verschillende partijen te vertalen naar gezamenlijke (maatschappelijke) doelstellingen (15 punten);
  • Aantoonbare ervaring met omgevingsbewust en tactisch handelen, effectief schakelen met verschillende stakeholders en opereren binnen een gemeentelijke context (10 punten).

Competenties

  • Bestuurlijk sensitiviteit;
  • Omgevingsbewustzijn;
  • Sterke communicatieve en schriftelijke vaardigheden;
  • Projectmatig werken;
  • Flexibiliteit;
  • Resultaatgerichtheid.

Organisatie en team

Gemeente Ede, smaakmakers van de Veluwe

Ede is veelzijdig: wonen, werken, recreëren kent in Ede vele smaken. Van het levendig centrum in de stad Ede tot het gevarieerde buitengebied en de natuur van de Veluwe. Een groot gebied met dorpen en stad. We kijken hoe we inwoners verder helpen door goed te luisteren. En geven duidelijk aan wat we te bieden hebben. Wist je dat we bij onze gemeente de nadruk op voedsel en gezondheid leggen? Tegelijkertijd focussen we met zo'n 1200 collega's op andere belangrijke zaken. Denk aan het zorgen voor voldoende woningen en het werken aan leefbaarheid en duurzaamheid. Voor iedereen, want iedereen is welkom. Onze samenleving en omgeving zijn continu in ontwikkeling, wij bewegen mee en kijken vooruit. Dat maakt ons wendbaar en weerbaar.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv's van de kandidaten die door de administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria.
• Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
• Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.
De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 3 augustus 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op donderdag 30 juli 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: De opdracht kan 2 keer met 3 maanden worden verlengd.

Hybride: Geen verdere informatie

Overig algemeen:

VOG
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina's, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.



Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur