W. van der Knoopdreef 1, 1132 KN Volendam, Nederland
Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
-Publicatiedatum:
25 feb 2026Het werkveld en de functie van senior projectleider/adviseur
Het Projectenbureau Edam-Volendam bestaat uit bevlogen, vakkundige en professionele medewerkers die ieder zijn of haar eigen kennis, kwaliteiten en expertise meebrengt. Dit maakt dat voor ieder project een geschikte projectleider in huis is.
Wij werken aan (grote) woningbouwlocaties met een flink politiek afbreukrisico, de nieuwbouw van een school al dan niet op de huidige of een andere locatie, de transformatie of de realisatie van een bedrijventerrein, de aanleg van een nieuwe weg, de realisatie van tijdelijke huisvesting, evenals aan de broodnodige kleinere woningbouwlocaties die een impuls geven aan de gemeente op kwaliteit en betaalbaarheid.
Het Projectenbureau adviseert en ondersteunt daarnaast waar nodig organisatie breed. Daarbij valt te denken aan haalbaarheidsanalyses, scenarioverkenningen of ruimtelijke visies. Het Projectenbureau is daarmee breed inzetbaar voor zowel ruimtelijke als sociale vraagstukken met een fysieke component.
Gemeente Edam Volendam doet onderzoek naar de mogelijkheden tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis. In het onderzoek wordt tevens gekeken of een gemeentehuis te combineren is met commerciële en/ of maatschappelijke functies. Hiervoor zijn wij opzoek naar één senior projectleider / senior adviseur voor 16-20 uur per week.
Werkzaamheden:
Organisatie
Edam-Volendam: een wereldmerk
Met meer dan 36.000 inwoners en een oppervlakte van ruim 8.000 hectare bestaat Edam-Volendam uit tien kernen en buurtschappen met een eigen verhaal, eigen tradities en een rijke cultuur. Vissers, boeren en stedelingen. Klederdracht, kaas, paling, veenweiden, polder, water, talloze monumenten, sport, toerisme en muziek. Nuchter, eigenwijs, sociaal, onafhankelijk, coöperatief, betrouwbaar, ambitieus, slagvaardig en werklustig. Een palet van verscheidenheid dat kleur geeft aan onze gemeente en het tevens aantrekkelijk maakt voor mensen van ver buiten de gemeentegrenzen om ons te bezoeken. Edam-Volendam is een wereldmerk.
Ondernemend en Betrokken
Samen met inwoners, bedrijven en instellingen bouwt het bestuur en de gemeentelijke organisatie aan een gemeenschap die bijdraagt aan het welzijn. De inwoners zijn makkelijk in contact, benaderbaar en hechten waarde aan gelijkwaardigheid. Mensen zijn zichzelf, voelen een onderlinge verbondenheid en houden van hard werken. Betrokkenheid en ondernemerschap zijn de belangrijkste ingrediënten voor onze ambities. Ze staan aan de basis van ons succes. Door onze saamhorigheid en onderlinge verbondenheid weten we wat er leeft en waar we elkaar kunnen helpen. Met onze ondernemende geest krijgen we dingen voor elkaar. We zetten onszelf in als mensen met ieder onze eigen kwaliteiten en bundelen zo onze krachten voor een betrokken en ondernemende gemeente. Onze missie luidt dan ook: ‘Ondernemend en Betrokken’.
De gemeente Edam-Volendam is een aantrekkelijke gemeente om in te leven, te wonen en te werken. Als gemeente kijken we van buiten naar binnen (samen met de inwoner), werken we volgens het principe Van Ik-naar-Wij, bouwen we op vertrouwen, zijn we resultaatgericht binnen een goede werksfeer en is er voor de medewerker ruimte voor ontwikkeling, opleiding en doorgroeimogelijkheden binnen de organisatie.
De professionals die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De beste drie professionals worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige professionals worden niet uitgenodigd voor een gesprek.
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende professionals voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De professionals dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige professionals worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. De opdrachtgever behoudt zich het recht voor om de opdracht niet te gunnen. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.
Optie tot verlenging: 4x 6 maanden
Hybride: Geen verdere informatie
Overig algemeen:
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
‘Bring your own device’ is van toepassing. Dit houdt in dat de professional die de opdracht gegund krijgt zelf een mobiele telefoon inclusief abonnement moet meenemen voor alle zakelijke contacten. Ditzelfde geldt voor een laptop c.q. iPad.