Logo van Gemeente Berkelland
Logo van Gemeente Berkelland

Consulent Integrale toegang

Gemeente Berkelland

Marktstraat 1, 7271 AX Borculo, Nederland

Sluit over 4 dagen

Begindatum:

Z.S.M.

Einddatum:

-

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

11 jul 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 24

Omschrijving

De teams Voormekaar zijn de sociale wijkteams van de gemeente Berkelland. Als medewerker van Voormekaar versterk je de eigen kracht van inwoners bij hun vragen of problemen op gebied van zorg, welzijn, opvoeden, werk en inkomen en maatschappelijke ondersteuning. Je zet hiervoor het informele netwerk in en werkt samen met (buurt)partners. Je weet wat er speelt in de buurt en waar kansen en oplossingsrichtingen liggen, waarbij uitzonderingen er mogen zijn. Mede daardoor kunnen inwoners hun leefomgeving inrichten en besturen.

Wij zoeken een tijdelijke nieuwe collega bij team toegang. Team toegang is op zoek naar een collega met kennis van de Wmo, Jeugdwet en Participatiewet. Maar ook op gebied van financiën, wonen en aanverwante wet- en regelgeving weet jij het een en ander. Je kunt snel schakelen en bent in staat om door te vragen om de hulpvraag helder te krijgen waarbij goede communicatievaardigheden van belang zijn.

Bij de toegang ben je het eerste aanspreekpunt en onderzoek je door middel van een brede telefonische integrale intake de hulpvraag van de inwoner. Je hebt te maken met complexe en minder complexe hulpvragen. Hierbij sta je naast de inwoner. Je verstrekt informatie en of advies over voorzieningen, wetgeving en je maakt gebruik van voorliggende voorzieningen. Wat voorliggend opgelost kan worden handel je zelf af.

Eisen

  • Aantoonbaar afgeronde MBO-4 of HBO opleiding in een sociale, maatschappelijke of vergelijkbare richting;
  • Aantoonbaar minimaal jaar werkervaring in een soortgelijke functie binnen het sociaal domein;
  • Aantoonbare kennis van de Wmo, Jeugdwet en Participatiewet;
  • Aantoonbaar beschikbaar voor 24 uur per week vanaf start opdracht tot en met 30 november 2026. Benoem dit duidelijk in het cv.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbaar minimaal 8 jaar werkervaring binnen het sociaal domein in een functie gericht op vraagverheldering, intake en toegang (25 punten);
  • Aantoonbaar minimaal 3 jaar werkervaring met Suit4SocialeRegie en Suite4Sociaaldomein (25 punten);
  • Aantoonbaar minimaal 5 jaar werkervaring met de toepassing van de Wmo, Jeugdwet en Participatiewet (25 punten);
  • Aantoonbaar minimaal 5 jaar werkervaring met hulpvragen op het gebied van financiën, wonen en aanverwante wet- en regelgeving binnen het sociaal domein (25 punten).

Competenties

  • Je kunt snel schakelen;
  • Je bent in staat om door te vragen om de hulpvraag helder te krijgen;
  • Je hebt goede communicatievaardigheden;
  • Je staat stevig in je schoenen en kan je grenzen aangeven.

Organisatie en team

Berkelland is groen. De grote en kleinere dorpskernen zijn omringd door een landelijke omgeving, veel buitengebieden en uitgestrekte weilanden. Hier kun je fijn wonen. Maar ook fijn werken! Je krijgt veel vrijheid, kan jezelf volop ontwikkelen, maakt maatschappelijke impact én werkt samen met nuchtere en gezellige collega's. Natuurlijk, ook voor de innerlijke mens zorgen we goed; je kunt zo aanschuiven in ons bedrijfsrestaurant. Wat wil je nog meer?

Bij ons ervaar je ruimte

  • Bij ons maak je maatschappelijke impact. Jouw werk doet ertoe. Je zorgt voor inwoners en ondernemers, voor de natuur, voor de omgeving.
  • Je krijgt veel vrijheid. wij geloven er namelijk in dat je alleen het beste uit jezelf kunt halen als je privé- en werkleven in balans zijn.
  • Wij geloven in eigenaarschap, hier heb je écht zelf de regie. Dat maakt iedere functie nog leuker!
  • Even rustig bellen in een belcel of focusruimte, of juist samen met een team bij elkaar zitten: we zorgen voor een fijne werkplek.
  • Betrokken, behulpzaam én bescheiden: dat zijn de mensen die bij ons werken. Je voelt meteen de informele werksfeer en er is altijd tijd voor gezelligheid.

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek

De opdrachtgever beoordeelt de CV's van de professionals die in de vorige stap zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende gunningscriteria.

  • Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten.
  • Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties.

De professionals die op basis van deze gunningscriteria als beste worden beoordeeld, worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (stap 2 in de beoordeling). De overige professionals worden in eerste instantie niet uitgenodigd voor een gesprek en ontvangen een voorlopige afwijzing. Zij nemen plaats in de zogenaamde wachtkamer.

Stap 2: Selectiegesprek

Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de opdrachtgever.

De opdrachtgever verifieert in het selectiegesprek of de betreffende professionals (inderdaad) voldoen aan het gewenste profiel (knock-outcriteria en de gunningscriteria). Opdrachtgever beoordeelt de betreffende professionals in onderlinge vergelijking op de in de inhuuropdracht genoemde competenties.

Een professional dient op elke competentie minimaal een voldoende te scoren om voor gunning in aanmerking te komen. Indien geen van de geselecteerde professionals op alle competenties minimaal een voldoende scoren zal opdrachtgever één of meer van de opvolgende professionals (in stap 1 van de beoordeling) uitnodigen voor een gesprek.

Planning

De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 21 juli 2026, 09:00 uur. De professionals die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 17 juli 2026 bericht. Overige professionals ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: Mogelijk, maar nog niet bekend.

Hybride: Hybride werken is mogelijk in overleg. De voorkeursdagen op kantoor zijn maandag en vrijdag.

Overig algemeen:

De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.

Functieschaal

Deze functie is ingedeeld in functieschaal 8. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Overige informatie

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • De opdrachtgever zal om een Geheimhoudingsverklaring vragen.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Onze adviseurs staan je graag persoonlijk te woord op maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00 uur. Je kunt jouw vraag alvast stellen via de contactpagina of kom terug op een ander tijdstip!
Opdracht Adviseur