Deze opdracht is verlopen, je kunt je niet meer inschrijven.
Logo van Gemeente Amsterdam
Logo van Gemeente Amsterdam

Maatschappelijke Voorzieningen - Ervaren haalbaarheidsadviseur maatschappelijk vastgoed met coachingsvaardigheden

Amstel 1, 1011 PN Amsterdam, Nederland

Gesloten

Begindatum:

1 okt 2026

Einddatum:

30 sept 2026

Uren per week:

32 - 36

Publicatiedatum:

23 jul 2025
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32 - 36
De inhuuropdracht is verlopen. Je kunt hieronder verder lezen.

Omschrijving

De directie Maatschappelijke Voorzieningen is voor het informele team Jeugd, Zorg en Basisvoorzieningen (JZB)op zoek naar een ervaren haalbaarheidsadviseur (minimaal 12 maanden, 32-36 uur per week, indicatief uurtarief 120/130). Het team is verantwoordelijk voor de realisatie van maatschappelijk vastgoed voor JZB-voorzieningen.

Je werkt voornamelijk in de initiatief- en definitiefase van projecten en brengt concrete voorzieningen voor mensen in de stad een stap dichterbij. Het is jouw rol om een haalbaar scenario te ontwikkelen waarbinnen de gewenste voorzieningen van beleidsdirecties en stadsdelen worden gerealiseerd. Vragen die jij gaat beantwoorden zijn:

  • Welke scenario’s zijn mogelijk?

  • Welke sluit het beste aan op de inhoudelijke vraag?

  • Wat is de meest geschikte ontwikkelstrategie?

  • Zijn er juridische obstakels?

  • Hoe past het binnen de gemeentelijke kaders (fysieke randvoorwaarden, ambities duurzaamheid etc)

  • Is er voldoende financiële dekking?

  • Hoe zit het met draagvlak in de buurt?

  • Wat betekent het voor het beheer en de exploitatie?

Dit resulteert in een haalbaarheidsstudie en een business case. Je zorgt daarbij voor de juiste besluitvorming binnen de gemeente. Met dit besluit worden de kaders en de uitgangspunten van het project vastgesteld zodat de projectmanagers van het projectmanagementbureau van de gemeente aan de slag kunnen.

Je werkt nauw samen met gebiedsadviseurs uit het team Stad & Gebied, collega’s van de beleidsafdelingen jeugd en zorg, de stadsdelen en collega’s van Gemeentelijk Vastgoed. Na jouw gedegen voorwerk kunnen de ambtelijk opdrachtgever en projectmanagers van het gemeentelijk Projectmanagementbureau aan de slag met de realisatie van de voorziening.

Team Opdracht & Realisatie is een klein en relatief nieuw team binnen een jonge directie. We zijn hard aan het werk om meer structuur aan te brengen in onze werkwijze en samenwerking binnen onze afdeling en andere gemeentelijke directies. Daarom zijn we op zoek naar een ervaren, nieuwsgierige collega die het geduld heeft om goede vragen te stellen en in staat is verbinding te leggen tussen verschillende mensen en disciplines. Maar ook die collega’s kan helpen zich verder te ontwikkelen door hen te begeleiden/coachen. De wereld van maatschappelijke voorzieningen is dynamisch en we zoeken iemand die overzicht houdt en bij kan dragen aan het projectmatige werken en denken binnen de organisatie. Kennis en ervaring met het voorbereidingsproces van (maatschappelijke) vastgoedprojecten en ervaring binnen een gemeentelijke context is een must.

Het betreft een tijdelijke functie voor de periode van 1 jaar omdat het team in opbouw is en extra versterking kan gebruiken van een ervaren collega.

Werkzaamheden
In aanvulling op de opdrachtformulering bestaan de klussen op hoofdlijnen uit:

  • Je bent verantwoordelijk voor de projectontwikkeling van maatschappelijke voorzieningen, zowel in de gebiedsontwikkeling als in de bestaande stad.

  • Mede door jouw inzet worden maatschappelijk voorzieningen voor de inwoners van Amsterdam gerealiseerd en/of gerenoveerd.

  • Vanuit je kennis en ervaring begeleidt/coach je minder ervaren collega’s in een relatief nieuw team, dat met elkaar werkt om meer structuur aan te brengen in onze werkwijze en samenwerking binnen onze afdeling en andere gemeentelijke directies.

Eisen

  • Eis - Draaideurconstructie
    Is de aangeboden kandidaat in de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam?

    Let op antwoordmogelijkheden:
    Nee, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam.
    Ja, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar wel in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. (KO)

  • Eis - Eigen Verklaring Arbeidsovereenkomst tussen Inschrijver en Kandidaat

    De kandidaat van de voorlopig winnende Inschrijver (voornemen tot gunnen opdracht) moet op het moment van de start van de opdracht in loondienst zijn van de Inschrijver voor minimaal het aantal uren en de looptijd van de opdracht (incl. eventuele verlengingen).

    De voorlopig winnende Inschrijver levert binnen 2 werkdagen na het bericht van het voornemen tot gunning via Mercell deze, door de voorlopig winnende Inschrijver en aangeboden kandidaat getekende versie van de Eigen Verklaring aan.

    Als dit document niet tijdig is aangeleverd wordt de Inschrijving terzijde gelegd.

    De gemeente is gerechtigd eventueel aanvullende stukken op te vragen ter onderbouwing van de eis.

    Let op antwoordmogelijkheden:
    Ja, kandidaat is in loondienst van Inschrijver.
    Nee, kandidaat is niet in loondienst van Inschrijver. (KO)

  • Eis - CV toevoegen
    U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot.
    Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling.
    Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.

  • Eis - Opleiding
    De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende hbo diploma.

    Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

    Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte ter zijde gelegd.

  • Eis - Toevoegen motivatie
    Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht.

    Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.

  • Eis - Training
    De aangeboden kandidaat heeft een training gevolgd op het gebied van projectmanagement.

    Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

  • Eis - Aanwezigheid
    De aangeboden kandidaat kan minimaal 2,5 dag fysiek aanwezig zijn op kantoor, waarbij de dinsdag op Weesperplein 8 en de andere dagen (waaronder de donderdag) op Amstel 1.

    Dit dient duidelijk te blijken uit de motivatie.

  • Eis - Werkervaring
    De aangeboden kandidaat heeft minimaal acht (8) jaar (in de afgelopen tien (10) jaar) aantoonbare werkervaring als projectmanager.

  • Eis - Werkervaring
    De aangeboden kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar (in de afgelopen tien (10) jaar) aantoonbare werkervaring met complexe vastgoedprojecten in de initiatief- en definitiefase, onder meer het doen van haalbaarheidsonderzoek, opstellen van een business case.

  • Eis - Werkervaring
    De aangeboden kandidaat heeft minimaal twee (2) jaar (in de afgelopen vijf (5) jaar) aantoonbare werkervaring met maatschappelijk vastgoed voor jeugd (o.a. consultatiebureau’s), zorg (o.a. 24 uur opvang) en basisvoorzieningen (buurtkamer, huis van de wijk) .

Wensen en competenties

  • Wens - Werkervaring
    De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met meerdere projecten met betreking tot omgevingsmanagement bij maatschappelijk en/of politiek gevoelige ruimtelijke projecten.

  • Wens - Werkervaring
    aangeboden kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met het begeleiden en coachen van collega’s op vakinhoud en competenties. 

  • Wens - Werkervaring
    De aangeboden kandidaat heeft minimaal vier (4) jaar (in de afgelopen vijf (5) jaar) aantoonbare werkervaring bij een G-4 gemeente.

Organisatie en team

De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
Over Maatschappelijke voorzieningenWe willen een goede werkgever zijn die ervoor zorgt dat alle collega’s zich gezien en gewaardeerd voelen. We koesteren verschillen tussen collega’s, al die verschillen zorgen voor betere resultaten voor onze organisatie én onze stad. We streven daarbij naar een personeelsbestand dat een afspiegeling is van de beroepsbevolking van Amsterdam. Dus wie jij ook bent: bij ons ben je van harte welkom!

Je gaat aan de slag bij de afdeling Opdrachten en Realisatie, onderdeel van de directie Maatschappelijke Voorzieningen. In het hart van de stad werk je samen met bevlogen collega’s van de directie Maatschappelijke Voorzieningen, Gemeentelijk Vastgoed en het Project Managementbureau.

Gespreksinformatie

Planning interviews: Direct na vrijval worden de aanbiedingen gewogen en wordt contact opgenomen met de leveranciers. Indien een kandidaat in de week na de sluiting beperkt beschikbaar is voor een interview via MSTeams gelieve in de motivatie de mogelijke contactmomenten te benoemen. Gunning is uiterlijk 14 dagen na sluiting.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1