Begindatum:
1 feb 2026Einddatum:
31 jul 2026Publicatiedatum:
10 jan 2026Als Data Modelleur breng je structuur in de gegevenshuishouding van het COA. Je ontwikkelt een samenhangend Conceptueel Data Model (CDM) dat de basis vormt voor betrouwbare registratie van opvanglocaties, bewoners en alle daarmee samenhangende entiteiten. Hiermee leg je de basis voor een transparant applicatielandschap waarbij de toegankelijkheid van data op een gestructureerde en uniforme wijze mogelijk is.
Je werkt use-case-gedreven en bouwt het CDM-stap voor stap op tot een organisatie breed referentiekader dat processen, data en systemen met elkaar verbindt. Je werkt hierbij nauw samen met de data-architect en maakt deel uit van het team dat zich bezighoudt met de renovatie van het applicatielandschap. Met de renovatie van het applicatielandschap wordt gezorgd dat dit landschap toekomst vast wordt, zodat voldaan kan blijven worden aan de, door het COA gestelde, strategische doelstelling.
Ontwerpen, uitbreiden en documenteren van het Conceptueel Data Model;
Vertalen van operationele en bestuurlijke informatiebehoeften naar heldere datamodellen die aansluiten op de uitvoering en op bestaande of nieuwe applicaties;
Definiëren van kernbegrippen, relaties en regels om gegevensconsistentie, datakwaliteit en eenduidige interpretatie te waarborgen;
Vastleggen en beheren van datamodellen binnen een modelleerplatform, zoals BlueDolphin (of vergelijkbaar), en borgen van samenhang met proces- en applicatiemodellen;
Afstemmen en samenwerken met ICT (Functioneel Beheer), Informatiediensten (ID) en Architectuur (Design Office) om het CDM duurzaam te integreren in de informatievoorziening;
Vastleggen van datadefinities, standaarden en modeldocumentatie, zodat het CDM-organisatie breed begrepen en toegepast wordt;
Adviseren over gegevensinrichting, data-integratie en de verdere doorontwikkeling van informatievoorziening met behulp van Master Data Management;
Bijdragen aan kennisontwikkeling en coaching van collegas op het gebied van datamodelleringen dataconsistentie.
Ruime ervaring met enterprise-of domein brede datamodellering, op conceptueel niveau;
Sterk analytisch vermogen en in staat om complexe uitvoeringsprocessen te vertalen naar eenduidige datamodellen;
Ervaring met modelleringstools, bij voorkeur BlueDolphin, Sparx EA, ER/Studio of vergelijkbaar;
Inzicht in de samenhang tussen bedrijfsprocessen, informatievoorziening en ICT binnen een uitvoeringsorganisatie;
Bekend met principes van datakwaliteit, governance en compliance;
Ervaring met samenwerking in multidisciplinaire teams en het begeleiden van modelleer- of ontwerpbeslissingen.
COA ondersteunt asielzoekers met opvang en begeleiding. Dat is mensenwerk maar ICT is hierin een cruciaal versneller: onze systemen ondersteunen het primaire proces en helpen collega's elke dag beter, veiliger en menswaardiger werken. We bouwen systemen waarin we de opvang en begeleiding van onze bewoners ondersteunen en gegevens uitwisselen met ketenpartners.
Je komt terecht in Team ICT Opvang & Keten: onze ICT verrijkt menswaardige opvang en dat doen we met een scherpe focus op kwaliteit.
We werken met zes scrumteams die applicaties bouwen en beheren zoals ons bewoners informatiesysteem, applicaties ter ondersteuning van plaatsing, matchingsapplicaties om bewoners aan vrijwilligerswerk te helpen en applicatie die het facilitaire proces op onze locaties ondersteunen.
Je werkt dagelijks samen met ontwikkelaars (.NET, Progress, Mendix), testers, applicatiebeheerders, product owners, agile coaches en solutionarchitecten.
Optie tot verlenging: Niets over bekend.
Hybride: In deze rol werk je met je team 2 dagen in de week op kantoor in Den Haag (direct aan het station Den Haag Centraal) en de andere dagen kun je remote werken.
Aantal professionals of FTE: 1 persoon
Overig algemeen:
Een VOG is verplicht voor aanvang van de opdracht.
Gelijke behandelingen gelijke kansen
Het COA biedt gelijke kansen en verwelkomt sollicitaties van mensen met uiteenlopende achtergronden. We selecteren op talent, vakmanschap en motivatie.