Raadhuisplein 1, 3762 AV Soest, Nederland
Begindatum:
Z.S.M.Einddatum:
1 mrt 2026Publicatiedatum:
21 mrt 2025Organisatie
Uitvoeringsorganisatie BBS (de gemeenschappelijke regeling Samenwerking Sociaal Domein Baarn, Bunschoten en Soest) verzorgt de taken rondom Werk en Inkomen (Participatiewet), Uitkeringsadministratie en Zorgadministratie (Wmo en Jeugdwet) van de drie deelnemende gemeenten, Baarn, Bunschoten en Soest.
Daarnaast is BBS werkgever van de collega’s die werken in de lokale en sociale teams, die ondersteuning leveren dicht bij de inwoners van de drie gemeenten.
Onze kernwaarden zijn:
Denken in mogelijkheden,
Klantgerichtheid: de klant staat centraal,
Professionaliteit,
Efficiënt werken en
Gericht op Samenwerking.
Opdracht
De participatiecoach voor de uitvoeringsorganisatie BBS is onderdeel van team inburgering. Team inburgering houdt zich bezig met het uitvoeren van de Nieuwe Wet Inburgering (2021). Deze nieuwe wet is o.a. in het leven geroepen om de dualiteit tijdens de inburgeringstermijn te bevorderen. Een onderdeel van de Nieuwe Wet Inburgering is de praktijkgedeelte tijdens de Module Arbeidsmarkt Participatie (MAP).
Kandidaten die de B1-route volgen moeten een praktijkstage lopen van 40 uur. Tijdens hun inburgeringslessen krijgen zij de theoriegedeelte van de MAP. Kandidaten die de Z-route volgen moeten 800 uur taalles volgen en 800 uur participeren.
Wat gaat de Participatiecoach doen:
Het realiseren van MAP plekken voor inburgeraars die vallen onder de Nieuwe Wet Inburgering (2021). Denk hierbij aan 20 tot 30 map-plekken.
De Participatiecoach fungeert als coach wanneer een inburgeraar zijn praktijkstage (40 uur) loopt.
De Participatiecoach houdt de ontwikkelingen op het gebied van de MAP in de gaten. Daarnaast informeert de coach bij andere gemeenten hoe zij invulling geven aan de MAP.
In 2025 zullen de eerste 3 jaar termijnen van inburgeraars aflopen. Tijdens de laatste 6 maanden inburgering zal Participatiecoach de inburgeraars richting werk begeleiden.
Trainingen organiseren voor kandidaten die vallen onder de Nieuwe Wet Inburgering:
Van Inburgering naar Werk
Empowerment training nieuwkomers in Nederland
In samenwerking met o.a. teamleider inburgering, kwaliteitsmedewerker inburgering, klantmanagers inburgering en beleid worden de opties bekeken om een pilot te starten in samenwerking met Amfors in Amersfoort
In samenwerking met de jobhunters van de BBS worden de arbeidsmarktontwikkelingen besproken die van toepassing kunnen zijn op de nieuwkomers.
De Participatiecoach zal gedurende het jaar een advies schrijven naar beleid over het onderwerp sleutelfiguren. De Participatiecoach zal hiervoor contact opnemen met de netwerkpartners en andere gemeenten die hier al mee werken.
Je werkt nauw samen met zowel de klantmanagers Inburgering als de klantmanagers Werk.
Daar waar nodig ondersteun je de kwaliteitsmedewerker Inburgering.
Vereisten / knock-outcriteria
1. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met de Wet Inburgering 2021 bij een gemeente (omschrijf dit duidelijk in het cv);
2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar bij een gemeente of samenwerkingsverband;
3. In het bezit van een (erkend) diploma Jobcoach;
4. Uurtarief maximaal €85, inclusief reis- en verblijfkosten, exclusief BTW.
Gunningscriteria (weging, totaal 100 punten)
5. Vloeiend spreken van de talen: Nederlands, Engels en Tigrinya (benoem dit in het cv) (10 punten);
6. Aantoonbare werkervaring met Suite (10 punten);
7. Aantoonbare werkervaring als kwaliteitsmedewerker Inburgering binnen een gemeente (30 punten);
8. Aantoonbare werkervaring als klantmanager werk (doelgroep Participatiewet) binnen een gemeente (30 punten);
9. Aantoonbare ervaring in het geven van trainingen aan de doelgroep van de Wet Inburgering 2021 (20 punten).
Competenties
Flexibel
Proactief
Verbinder
Coachend
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 9. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.
Fee externe partij
De externe partij brengt voor deze opdracht € 2,25 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr.
Is hybride werken mogelijk: ja, beperkt
Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op dinsdag 1 april 2025 van 09.00 uur tot 12.00 uur. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op maandag 31 maart 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Voor de zzp'er
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
Het facturatieproces van deze opdracht verloopt middels de facturatiemodule van de externe partij. Indien je de opdracht gegund krijgt, ontvang je een handleiding.
Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).