Logo van Regio Rivierenland
Logo van Regio Rivierenland

Consulent Inburgering

Regio Rivierenland

Burgemeester van Lidth de Jeudelaan 3, 4001 VK Tiel, Nederland

Sluit over 13 dagen

Begindatum:

1 sept 2026

Einddatum:

1 sept 2027

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

3 jun 2026
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil je voor de duur van deze opdracht bij ons in dienst komen?
Dat is mogelijk! Wij bieden je een uitzendovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst vanuit ons uitzendbureau Projectversterkers B.V. kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Omschrijving

Werkzaamheden

  • Je begeleidt inburgeringsplichtige individuen op hun weg naar economische, maatschappelijke en sociale zelfredzaamheid. Je richt je hierbij op het stimuleren van hun eigen kracht en verantwoordelijkheid.
  • Als inburgeringsconsulent neem je de leiding en draag je de (eind)verantwoordelijkheid voor het inburgeringstraject. Je bent in staat om hoofdzaken van bijzaken te onderscheiden en kunt je bevindingen samenvoegen in een doordacht plan van aanpak. Hierbij maak je gebruik van conventionele benaderingen, maar je bent ook bereid alternatieve routes te verkennen.
  • Als inburgeringsconsulent ben je in staat om soepel te schakelen tussen diverse situaties en blijf je gefocust op het uiteindelijke doel. Als je tegen obstakels aanloopt, deel je dit met je collega's en eventueel met de betreffende inburgeringsplichtige. Bovendien ben je een deskundige en kritische gesprekspartner voor externe partijen en contractpartners.
  • Je gaat actief samenwerken met collega’s en andere belanghebbenden en je bent een proactieve netwerker.

Kerntaken van de functie

  • Je informeert inburgeringsplichtigen over de rechten en plichten van de Wet Inburgering.
  • Je neemt een Brede Intake Inburgering af en jij stelt een plan inburgering & participatie (PIP) op.
  • Jij voert regie op het inburgeringstraject door het voeren van gesprekken met de nieuwkomers en contact met de uitvoerende organisaties.
  • Je handhaaft de verplichtingen van de inburgering en legt zo nodig boetes op.
  • Jij voert een goede administratie, zodat inzichtelijk is wat alle betrokken ketenpartners doen en wat het resultaat is.
  • Jij werkt binnen het Sociaal Domein nauw samen met andere specialisten en generalisten om te komen tot integrale afweging en overlegt met externe instellingen/hulpverleners.
  • Jij verwijst door naar (externe) deskundigen, monitort voortgang en draagt warm over waar nodig.

Eisen

  • De professional voldoet aan de gestelde uitvoeringsvoorwaarde zoals bovenaan benoemd in de uitvraag.
  • Een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau.
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als consulent inburgering bij een gemeentelijke organisatie.
  • Aantoonbare werkervaring met Wet Inburgering, benoem duidelijk in cv.

Wensen en competenties

Wensen

  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als consulent inburgering bij een gemeentelijke organisatie (30 punten).
  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met Wet Inburgering, benoem duidelijk in cv (30 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met het verwerken van cliëntgegevens in klant- volg systeem, benoem duidelijk in cv (20 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met TVS en DUO, benoem duidelijk in cv (10 punten).
  • Aantoonbare werkervaring met schuldhulpverlening, benoem duidelijk in cv (10 punten).

Competenties

  • Je bent proactief, zelfstandig, accuraat en politiek- en organisatiesensitief.
  • Jij bent stressbestendig, kalm en objectief. Jij kan goed omgaan met werkdruk en jij kan goed overweg met verschillende meningen en opvattingen.
  • Je bent geduldig en kunt omgaan met laaggeletterde/laagopgeleide cliënten.
  • Je bent een teamspeler. Bijdragen aan een goed gezamenlijk product is voor jou belangrijker dan het behalen van individuele resultaten.

Organisatie en team

Regio Rivierenland is het samenwerkingsverband van acht gemeenten in de Tielerwaard, de Culemborgerwaard, de Betuwe, de Bommelerwaard en het westen van het Land van Maas en Waal. De gemeenten zijn Buren, Culemborg, Maasdriel, Neder-Betuwe, Tiel, West Betuwe, West Maas en Waal en Zaltbommel.

Regio Rivierenland ondersteunt de samenwerking van gemeenten. In een werkgebied met bijna 250.000 inwoners is heel wat efficiencywinst en voordeel te halen. En dat krijgen we voor elkaar door samen te werken!

Regio Rivierenland is het overheidsonderdeel van Fruitdelta Rivierenland, een overkoepelende samenwerking tussen overheid, ondernemers, onderwijs, onderzoek en ondernemende inwoners. Fruitdelta Rivierenland heeft als doel om onze economische speerpunten Agribusiness, Economie en Logistiek en Recreatie en Toerisme te stimuleren en te versterken

Gespreksinformatie

Stap 1: Uitnodiging voor een selectiegesprek
De opdrachtgever beoordeelt de cv’s van de kandidaten die door administratieve partner zijn geselecteerd in onderlinge vergelijking op de volgende criteria. Relevante werkervaring op soortgelijke opdrachten. Relevante werkervaring bij soortgelijke organisaties. De kandidaten die na deze beoordeling het beste scoren op de beoordeelde gunningscriteria worden uitgenodigd voor een selectiegesprek (Stap 2 in de beoordeling). De beste kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek. De overige kandidaten worden niet uitgenodigd voor een gesprek.

Stap 2: Selectiegesprek
In het selectiegesprek wordt door de opdrachtgever nader getoetst in hoeverre de betreffende kandidaten voldoen aan het bovengenoemde profiel (met name wordt getoetst op de competenties). Het selectiegesprek wordt gevoerd met minimaal twee vertegenwoordigers van de organisatie. De kandidaten dienen op elke competentie minimaal een voldoende te scoren. Indien geen van de geselecteerde kandidaten op alle competenties minimaal een voldoende scoort zal stap één van de beoordeling worden herhaald.
De opdracht wordt gegund aan de professional die naar het oordeel van de organisatie het beste voldoet aan het bovengenoemde profiel. Alle overige kandidaten worden geïnformeerd dat de opdracht niet aan hen wordt gegund. Er wordt een opschortende termijn gehanteerd ter behandeling van eventuele bezwaren.

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op maandag 6 juli 2026. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 3 juli 2026 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1 professional
Hybride werken: Nee

Optie tot verlenging: 6x 6 maanden

Hybride: Hybride werken is in overleg mogelijk.

Overig algemeen:

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Fee administratieve partner
administratieve partner brengt voor deze opdracht € 1,90 per gewerkt uur in rekening bij de winnende leverancier.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties. Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma di wo do

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.
  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).
  • BYOD (bring your own device) is voor deze opdracht niet van toepassing.


Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via susan.peschier@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr