Logo van Gemeente Rhenen
Logo van Gemeente Rhenen

Beleidsadviseur team duurzaamheid met expertise op zowel afval & grondstoffen als circulariteit.

Nieuwe Veenendaalseweg 75, 3911 MG Rhenen, Nederland

Sluit over 7 dagen

Begindatum:

2 jan 2026

Einddatum:

2 jul 2026

Uren per week:

32

Publicatiedatum:

9 dec 2025
Opdracht tarief Geen maximumOpdracht uren 32

Omschrijving

Opdracht

Voor het team Duurzaamheid zoekt de gemeente Rhenen een ervaren beleidsadviseur duurzaamheid met expertise op zowel afval & grondstoffen als circulariteit. De professional werkt in een team, onderhoudt afstemming met regionale partners, collega's en bestuur en levert beleidsproducten, evaluaties en uitvoeringsplannen op binnen afgesproken deadlines.

Werkzaamheden:

  1. Afval (ca. 20 uur/week):

    • Regionale samenwerking & beleidsadvisering

      • Bijwonen en voorbereiden van regionale overleggen.

      • Beantwoorden van beleidsmatige vragen van bewoners, bestuur en interne collega's.

    • Tussentijdse evaluatie Afval- en Grondstoffenbeleidsplan 2020-2030

      • Uitvoeren van een inhoudelijke evaluatie.

      • Opstellen van verbeterpunten, conclusies en aanbevelingen.

    • Werkproces inzamelfaciliteiten nieuwbouw/verbouw

      • Ontwikkelen van een werkproces voor inzamelfaciliteiten bij bouwprojecten.

      • Afstemming met interne afdelingen zoals RO, Vergunningen en Beheer.

    • Evaluatie grofvuilbeleid

      • Toetsen van het huidige beleid.

      • Analyseren van gebruik, kosten, uitvoerbaarheid en alternatieven.

      • Formuleren van beleidsopties.

    • Opstellen zwerfafvalaanpak

      • Ontwikkelen van een aanpak in samenwerking met bedrijven op Remmerden.

      • Afstemming met ZAAP en andere betrokken partners.

  2. Circulariteit (ca. 12 uur/week)

    • Routekaart Duurzaamheid Industriegebied Remmerden (medio Q3 2026)

      • Opstellen van een plan van aanpak voor efficiëntere bedrijfsafvalstromen.

      • Gericht op minder vervoersbewegingen en CO2-reductie.

      • Afstemming met bedrijven, omgevingsdienst en logistieke partners.

    • Lokale samenwerking & netwerken circulariteit (Q1-Q3 2026)

      • Eind Q1 2026: plan van aanpak voor lokale samenwerkingen (kringloop, repair cafes, bedrijven).

      • Eind Q2 2026: starten van een uitvoerings- of samenwerkingsproces.

      • Eind Q3 2026: inrichten van een adviesgroep Circulariteit.

    • Bewustwordingscampagnes afvalreductie (eind Q2 2026)

      • Levering van plan van aanpak en eerste uitvoering van campagnes.

      • Gericht op inwoners en bedrijven.

      • Thema's: afvalpreventie, hergebruik, circulaire initiatieven.

Eisen

  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 7 jaar als beleidsadviseur of projectleider binnen de domeinen afval/grondstoffen en/of circulariteit;

  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werk ervaring bij een gemeente of omgevingsdienst;

  • Aantoonbare werkervaring met beleidsontwikkeling, evaluaties en planvorming binnen duurzaamheid;

  • Uiterlijk beschikbaar per 5 januari 2026 voor minimaal 32 uur per week.

Wensen en competenties

Wensen

  • Aantoonbare werkervaring met beleid afval & grondstoffen;

  • Aantoonbare werkervaring met circulariteitstrajecten / lokale circulaire netwerken;

  • Aantoonbare werkervaring met evaluaties van beleidsplannen;

  • Aantoonbare werkervaring met opstellen en uitvoeren van bewustwordingscampagnes;

  • Aantoonbare werkervaring in samenwerking met bedrijven/industrie (bijv. Remmerden of vergelijkbare terreinen).

Competenties

  • Zelfstandigheid

  • Analytisch vermogen

  • Samenwerken & netwerken

  • Communicatieve vaardigheden

  • Organisatiesensitiviteit

  • Resultaatgerichtheid

  • Overtuigingskracht

Organisatie en team

Organisatie

Wat leuk dat je geïnteresseerd bent in de gemeente Rhenen!
Rhenen is een prachtige historische vestingstad, gelegen op het uiterste zuidoosten van de provincie Utrecht. Met de Nederrijn aan je voeten en de groene bossen van de Utrechtse Heuvelrug om je heen, is het hier heerlijk wonen en werken. Gemeente Rhenen staat bekend om Ouwehands Dierenpark, de Grebbeberg en natuurlijk de gezellige Rijnweek.

De gemeente heeft veel te bieden: prachtige monumentale natuur, uitgebreide wandel- en fietsroutes en mooie ruiterpaden. Of je nu door de stad Rhenen zelf wandelt of de kernen Elst en Achterberg ontdekt, in Rhenen beleef je zowel rust als avontuur! Rhenen is goed bereikbaar met trein, bus en auto en vervult een belangrijke toeristische rol. Meer informatie over de gemeente Rhenen vind je via www.rhenen.nl.

We werken waarderend en vanuit de bedoeling
In Rhenen werken we voortdurend aan het verbeteren van onze dienstverlening en het versterken van onze rol in de regio. We streven er naar om een aantrekkelijke werkgever te zijn en te blijven, met een stevig fundament van flexibiliteit, vertrouwen, samenwerking en verantwoordelijkheid. We werken vanuit de bedoeling en op een waarderende manier, wat dagelijks zichtbaar is in ons werk. We denken in mogelijkheden, leveren maatwerk en doen dit voor zowel onze inwoners als medewerkers. We geven ruimte voor talent, stimuleren samenwerking en werken resultaatgericht. We ontwikkelen ons richting zelforganisatie. Zo maken we het verschil voor Rhenen en voegen we echte waarde toe!

Voor het team Duurzaamheid zoekt de gemeente Rhenen een ervaren beleidsadviseur duurzaamheid met expertise op zowel afval & grondstoffen als circulariteit. De werkzaamheden zijn opgesplitst in twee onderdelen: Afval (ca. 20 uur/week) en Circulariteit (ca. 12 uur/week). De professional werkt in een team, onderhoudt afstemming met regionale partners, collega’s en bestuur en levert beleidsproducten, evaluaties en uitvoeringsplannen op binnen afgesproken deadlines.

Gespreksinformatie

Planning

De gesprekken bij de gemeente zijn gepland op maandag 22 december 2025. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 19 december 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze aanvraag.

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Optie tot verlenging: Mogelijk maar nog niet bekend

Functieschaal: Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is (eventueel) verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Overige informatie:

  • De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen.

  • Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi).

  • De uitbetaling van de factuur zal plaatsvinden op de G-rekening (25%) en rekeningnummer leverancier (75%). Niet van toepassing voor ZZP’ers.

  • Alleen maandelijkse facturatie vereist (geen 4 weken)

  • Beroepsaansprakelijkheid voor €250.000 euro per aanspraak: Ja

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Nina de Jong via nina.dejong@kbenp.nl of met Nikki Nowack via nikki.nowack@kbenp.nl.
Contact
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contactpagina.
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo, do, vr
Opdracht Adviseur Nikki Nowack
Nikki Nowack
Opdracht Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, wo
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Bereikbaar van 9:00 tot 17:00
Werkdagen: ma, di, do, vr